5. února 2022 • 16:50

SESTŘIH: Teplice - Bohemians 1:0. Cenná výhra domácích, rozhodl Vondrášek

1
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Bohemians 1905 prohráli na úvod jarní části první ligy v Teplicích 0:1 a nebodovali počtvrté za sebou. Jedinou branku utkání 20. kola vstřelil ve 33. minutě Tomáš Vondrášek. „Klokani“ klesli v neúplně tabulce na 13. místo. Severočeši vyhráli v nejvyšší soutěži potřetí z posledních čtyř zápasů a přiblížili se čtrnáctým Pardubicím na rozdíl tří bodů. Východočeši ale mají k dobru odložený duel se Slováckem.

V základní sestavě Bohemians nechyběl kapitán Jindřišek, jenž si připsal k 294. prvoligový start za „Klokany“, a vyrovnal tak 36 let starý rekord Prokeše.

Po opatrném úvodu měli první nadějnou šanci Bohemians. Hyčkovu chybu v rozehrávce mohl v 18. minutě potrestat Beran, při svém rychlém protiútoku si však příliš předkopl míč a ten odklidil včas navrátivší Boljevič. O chvíli později si na Kovaříkův centr za obranu naběhl hostující Chramosta, ale přestřelil.

Ve 33. minutě se měnilo skóre na opačné straně hřiště. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu Teplic propadl centr až na zadní tyč k Vondráškovi a ten nedal přesnou ranou brankáři Valešovi šanci. Čtyřiatřicetiletý obránce vstřelil nejen svůj první gól v sezoně, ale stal se i prvním ligovým střelcem v jarní části.

Bohemians mohli sice vzápětí vyrovnat, ale Květovu příležitost z bezprostřední blízkosti zneškodnil domácí gólman Grigar.

„Klokani“ se po přestávce vrhli do útoku, na těžkém terénu se jim však dlouho nedařilo vypracovat vážnější příležitost. Udeřit mohl po hodině hry až střídající Necid, jenže z malého vápna předchozí přihrávku Chramosty nevyužil a odkrytou branku soupeře trestuhodně minul. O pár minut později nepřekonal Grigara znovu ani Květ.

Teplice mohly přidat gólovou pojistku dvacet minut před koncem, kdy si střídající Kodad naběhl na centr Ledeckého, jeho pohotové zakončení však skončilo na břevně. Když se pak dvanáct minut před koncem neprosadil ani hlavičkující Necid, skončilo utkání těsným vítězstvím domácích.

Teplice tak v lize porazily svého soupeře po čtyřech zápasech a doma s ním bodovaly podeváté z posledních 10 utkání. V tabulce Severočeši ztrácí na Bohemians jen čtyři body.

Domácí: 33. Vondrášek

Hosté:

Domácí: Grigar (C) – Vondrášek, Mohamed Tijani, Kučera – D. Boljevič (76. Prošek), Trubač, Mareček, Hyčka, Fortelný (90+1. Nsunzu) – Žák (55. Kodad), J. Mareš (55. Ledecký).

Hosté: Valeš – Vondra (84. Petrák), Bederka, Köstl – J. Kovařík, Květ, Jindřišek (C), M. Dostál (75. Nový), Beran (57. Hronek) – Chramosta (75. Puškáč), Koubek (57. Necid).

Teplice - Bohemians: Květ zblízka nastřelil Grigara

Teplice - Bohemians: Necid zblízka netrefil prázdnou bránu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.