30. dubna 2022 • 20:56

SESTŘIH: Sparta - Hradec 1:1. „Votroci“ zaskočili dalšího favorita

46
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sparty remizovali ve 2. kole ligové nadstavbové skupiny o titul s nováčkem Hradcem Králové 1:1 a výrazně se jim snížila šance na titul. Pražané nevyhráli v nejvyšší soutěži druhé z posledních tří utkání a ztrácí pět bodů na vedoucí Plzeň, kterou v neděli čeká souboj na hřišti druhé Slavie.

Letenské poslal po změně stran z penalty do vedení Dávid Hancko, za hosty srovnal první ligovou trefou Michal Leibl. "Votroci", kteří v úvodu nadstavby překvapivě zdolali mistrovskou Slavii 4:3, neprohráli v nejvyšší soutěži podeváté za sebou. Se Spartou bodovali v lize po sérii osmi proher poprvé od února 2012, kdy ji doma porazili 1:0. V 31. vzájemném ligovém duelu došlo k první remíze.

Úvodnímu výkopu předcházelo slavnostní rozloučení s hráčskou kariérou obránce Costy, který za Letenské nastupoval v letech 2013 až 2020. Sparta si vyžádala hráčovu registraci z Polska, kde naposledy působil. Šestatřicetiletý rodák ze Zimbabwe bude pracovat pro skautingové oddělení Pražanů.

Domácí nastoupili bez Hložka, který se zranil během rozcvičky, nahradil ho Pešek. Sparta začala aktivně. S Pavelkovou přízemní střelou zpoza vápna si však Vízek poradil a v sedmé minutě pálil sparťanský kapitán těsně vedle.

SESTŘIH: Sparta - Hradec Králové 1:1. Votroci zaskočili dalšího favorita

Ve 13. minutě si Novotný zaběhl za obranu Pražanů, ale z úhlu Heču nepřehodil. Gólman Letenských poté vytáhl na roh Kubalovu střelu. V 38. minutě Haraslín z přímého kopu z téměř 23 metrů zamířil pouze do Vízkovy náruče.

Necelých pět minut po přestávce Leibl v pokutovém území stáhl k zemi Čvančaru a sudí Hocek odpískal penaltu. Hancko z ní nezaváhal, přestože Vízek vystihl směr jeho střely. Slovenský reprezentant zaznamenal šestý gól v ligové sezoně. "Votroci" čelili prvnímu pokutovému kopu v ročníku nejvyšší soutěže.

V 65. minutě Východočeši srovnali. Rada se krátce po střídání postavil ke standardce a jeho střela propadla až před branku na zakončujícího Leibla. Devětadvacetiletý bek vstřelil v 17. ligovém utkání premiérovou branku.

V 77. minutě si Hancko naběhl na Dočkalův centr, jenže Vízek vytěsnil míč na roh. V nastavení Čvančarova střela zpoza šestnáctky těsně minula tyč.

Sparta v 16. domácím ligovém utkání Hradec poprvé neporazila, v úvodu této sezony ho tam zdolala 4:0. Pražané pod vedením trenéra Vrby neprohráli v lize na Letné ani v 25. duelu a teprve potřetí tam ztratili body.

Vrba po ztrátě s Hradcem: Bod je pro nás málo... Jsem smutný i zklamaný

Koubek: Říkali jsme si, že poslední vroubek je Sparta. Spokojený ale nebyl

Domácí: 52. Hancko

Hosté: 66. Leibl

Domácí: Heča – Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer – Pavelka (C) (84. Sáček), Krejčí ml. – Haraslín (68. Minčev), Karabec (59. Dočkal), Pešek (84. Juliš) – Čvančara.

Hosté: Vízek – Čech, Král, Leibl – Mejdr, Kučera, Vlkanova (C) (90+4. Prekop), Kodeš, Novotný – Kubala (85. Soukeník), Vašulín (63. Rada).

Klíčové momenty utkání

Sparta - Hradec Králové: Hanckova dalekonosná pumelice skončila ve Vízkově náruči

Sparta - Hradec Králové: Mejdr našel v tutovce Soukeníka, Heča musel zachraňovat!

Sparta - Hradec Králové: Dočkal našel Krejčího, který dostal balon na tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Hradec Králové: Dočkalův balon propadl ke Čvančarovi, který pálil na bližší tyč

Sparta - Hradec Králové: Hancko si naskočil na Dočkalův centr, Vízek skvěle vyškrábl

Sparta - Hradec Králové: Radovu standardku usměrnil do sítě Leibl, 1:1!

Sparta - Hradec Králové: Hancko poslal penaltu k levé tyči a domácí vedou 1:0!

Sparta - Hradec Králové: Král podle sudího stáhl Čvančaru, penalta!

Sparta - Hradec Králové: Čvančara rozjel akci, Höjerovu střelu si pohlídal Vízek

Sparta - Hradec Králové: Vlkanova si hravě posadil Krejčího a pálil k bližší tyči

Sparta - Hradec Králové: Vrba ke konci poločasu zakroutil hlavou a odplivl si

Sparta - Hradec Králové: Haraslínova standardka zamířila doprostřed brány

Sparta - Hradec Králové: Vašulínova sražená rána skončila o metr vedle

Sparta - Hradec Králové: Pešek vyhledal Krejčího, který se dostal k nebezpečné hlavičce

Sparta - Hradec Králové: Kubala si poradil s Hanckem a Heča předvedl skvělý zákrok

Sparta - Hradec Králové: Novotný se prohnal po levé straně a Heča musel dobře zasáhnout

Sparta - Hradec Králové: Vašulín si dobře převzal míč a prověřil Heču

Sparta - Hradec Králové: Novotný se dostal ke střele na bránu, ale nebyla razantní

Sparta - Hradec Králové: Kolotoč! Pavelka se opřel do míče z voleje, mířil těsně vedle

Sparta - Hradec Králové: Pavelka vyzkoušel Vízkovu pozornost ranou k bližší tyči

Sparta - Hradec Králové: Haraslín se probil až před Vízka, který mu vypíchl míč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905