SESTŘIH: Teplice - Plzeň 2:2. Drama! Domácí hrdina zahodil penaltu i výhru

7
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Mistrovská Plzeň hned na úvod nové prvoligové sezony zaváhala. Na půdě Teplic stáhla díky brankám Jana Klimenta a Jhona Mosquery dvougólové manko a nakanoec po dramatickém závěru remizovala 2:2. Severočeši přitom byli blízko tříbodového zisku, když v nastaveném čase po faulu a vyloučení Lukáše Hejdy zahrávali pokutový kop. Z něj ovšem odmítl hattrick Jakub Urbanec, který proti Viktorii ve 30 letech debutoval v nejvyšší české soutěži. Viktoria v lize od porážky loni v říjnu na Slavii neprohrála už 23. utkání po sobě a vytvořila nový klubový rekord.

Plzeňský kouč Bílek udělal oproti úterní vítězné odvetě 2. předkola Ligy mistrů proti Helsinkám (5:0) čtyři změny v základní sestavě. Oba trenéři dali na hrotu útoku šanci letním posilám. Zatímco Kliment nastoupil za Viktorii poprvé v soutěžním utkání od začátku, na teplické straně si Senegalec Gning odbyl ligový debut. Totéž platilo i pro další dva domácí hráče Urbance a Křišťana.

Teplice vstoupily do zápasu aktivněji a v 22. minutě otevřely skóre. Gning se uvolnil ve středu hřiště přes dva bránící hráče, přes Trubače a Jukla se dostal míč až na levou stranu k Urbancovi a třicetiletý debutant v nejvyšší soutěži zakončil akci na jeden dotyk překvapivou střelou na přední tyč.

Staněk si na míč sáhl, vytěsnit ho ale nedokázal. Severočeši dali Plzni gól po pěti vzájemných soutěžních duelech a 538 minutách.

Západočeši byli zpočátku nebezpeční jen po rohových kopech a tak trenér Bílek do druhého poločasu posílil ofenzivu druhým útočníkem Chorým a Mosquerou. Nejpevnější obraně minulé ligové sezony naopak dělal velké problémy nejlepší hráč úvodního dějství Gning.

Urbancova pohádka: V září jsem se trápil v přeboru, teď hraju ligu. Jen ta penalta...

Třiadvacetiletý Senegalec, jenž strávil poslední sezonu v druholigové Vlašimi, vybojoval ve 47. minutě ve vápně míč pro Urbance, který sám před Staňkem nezaváhal. Viktoria inkasovala dva góly v jednom soutěžním utkání po 16 zápasech.

Favorit se pak přece jen dočkal branky po rohu v 58. minutě, kdy si našel míč na zadní tyči Kliment a hlavou zaznamenal druhou soutěžní trefu v plzeňském dresu.

Obhájci titulu se hnali za vyrovnáním a v rychlém sledu si vytvořili řadu příležitostí. Kopice dvakrát vychytal skvělými zákroky Grigar a Chorý dvakrát ve vyložené šanci v pádu poslal míč těsně vedle.

Plzeňský tlak vyvrcholil v 71. minutě, kdy po dalším rohu trefil Hejda hlavou tyč a Mosquera zblízka dorazil míč do sítě. Zbytek utkání přinesl otevřený fotbal z obou stran a nakonec i velké drama v nastaveném čase.

Hejda stáhl na hranici pokutového území unikajícího Kodada a sudí Machálek nařídil penaltu, navíc plzeňského kapitána vyloučil. Po konzultaci s videorozhodčím a přezkoumání situace pokutový kop potvrdil. Urbanec mohl zkompletovat hattrick, ale z penalty neuspěl, Staněk střelu po pravé ruce vystihl.

Domácí: 23. Urbanec, 47. Urbanec

Hosté: 58. Kliment, 71. Mosquera

Domácí: Grigar (C) – T. Kučera, S. Dramé, Vondrášek – Mareček, Jukl, Hyčka, Trubač (86. Kodad), Křišťan (62. Žák), Urbanec – Gningue (69. Knapík).

Hosté: Staněk – Holík (46. Chorý), Kaša, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – Kopic (80. Cadu), Sýkora, Pilař (46. Mosquera) – Kliment (80. Dedič).

Domácí: Mucha, Chaloupek, Knapík, Kodad, Čičovský, Žák, Čerepkai

Hosté: Tvrdoň, Pernica, Qose, Trusa, Řezník, Chorý, Mosquera, Cadu, Čihák, Dedič, Ndiaye

Domácí: S. Dramé, Trubač, Grigar

Hosté: Hejda, Kliment, Hejda (č)

Machálek – Caletka, Antoníček.

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

Klíčové momenty ze zápasu:

Teplice - Plzeň: Kučera uklouzl, Pilařův průnik zastavil až na poslední chvíli Vondrášek
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Plzeň: Nádherná kombinace Severočechů, Urbanec prostřelil Staňka! 1:0

Teplice - Plzeň: Snový debut ve třiceti letech! Urbanec po závaru dorazil do sítě, 2:0

Teplice - Plzeň: Perfektní Grigarův zákrok, zblízka vychytal Kopicovu tutovku

Teplice - Plzeň: Kliment dává Viktorii naději! Roh propadl na zadní tyč, 2:1

Teplice - Plzeň: Kliment vyhledal Chorého ve stoprocentní šanci, ten ale nepřekonal Grigara

Teplice - Plzeň: Hejdova tyč, Mosquera dorazil do sítě! 2:2

Teplice - Plzeň: Rozezlený Staněk strčil do liknavého podavače míčů

Teplice - Plzeň: Kodada stáhl v šestnáctce Hejda, penalta pro Skláře!

Teplice - Plzeň: Staněk fantastickým zákrokem vytáhl Urbancovu penaltu a zachránil Viktorii!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905