10. září 2022 • 19:30

SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 2:3. Domácí hrozili a zlobili se, rozhodl Havel

8
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Plzně po prohře v Barceloně zvládli těžký duel 8. kola FORTUNA:LIGY v Olomouci, kde urvali výhru 3:2. Dvakrát se trefil Tomáš Chorý, hlavně druhý gól z penalty provázely při přezkumu VAR emoce. Domácí dokázali dvakrát srovnat díky Mojmíru Chytilovi, dvě minuty po gólu na 2:2 ale rozhodl duel Milan Havel. Sigma se čílila kvůli otočenému autu před penaltou i kvůli neodpískané ruce Erika Jirky ve vápně. Viktoria je po šesté výhře v řadě v čele tabulky o tři body před Slavií, která hraje v neděli, ale zároveň má o duel víc. Podívejte se na všechny důležité momenty zápasu.

Západočeští obhájci titulu vedou neúplnou tabulku o tři body před Slavií, která v neděli přivítá České Budějovice. Viktoria má navíc k dobru odložený domácí zápas s Brnem. Plzeň v lize vyhrála pošesté za sebou a vylepšila klubovou rekordní sérii v neporazitelnosti na 29 duelů nejvyšší soutěže. V příštím kole Viktoria přivítá ve šlágru Slavii. Olomouc doma v lize popáté za sebou nezvítězila a je dvanáctá.

Hosté udělali v základní sestavě tři změny oproti středečnímu zápasu na barcelonském stadionu Camp Nou. Od začátku dnes dostali šanci obránci Holík s Tijanim a záložník Jirka.

Plzeňští z první větší šance v 10. minutě otevřeli skóre. Po závaru v šestnáctce Havel předložil míč Chorému, který snadno trefil odkrytou branku. Olomoucký odchovanec se gestem omluvil domácím fanouškům.

Hanáci už za tři minuty odpověděli. Zmrzlého nepovedenou střelu zachytil v pokutovém území spoluhráč Chytil a přesným pokusem k zadní tyči překonal Staňka. Plzeňský brankář v lize inkasoval po třech čistých kontech a 329 minutách. Poté mohl favoritovi vrátit vedení Chorý, ale Trefil jeho střelu vykopl. Gólman Sigmy si o chvíli později poradil i s pokusem Havla.

Ve 34. minutě už Viktoria znovu vedla. Sudí Radina po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru odhalil, že Pokorný v šestnáctce stáhnul za dres Chorého a ten z penalty nezaváhal. Sedmadvacetiletý útočník si v sezoně nejvyšší soutěže polepšil na tři góly, čímž dotáhl nejlepšího týmového střelce Mosqueru. Chorý poprvé v ligové kariéře v jednom utkání skóroval dvakrát.

Olomoučtí před pauzou marně požadovali pokutový kop za ruku Jirky. V nastavení první půle ještě Staněk zneškodnil Spáčilův přímý kop. Ofenzivní utkání na Andrově stadionu pokračovalo i po změně stran. Krátce po pauze mohl Chorý zkompletovat hattrick, ale po úniku Vlkanovy zakončil o kousek vedle.

V 65. minutě srovnal Chytil zblízka po ideálním přihrávce od střídajícího Matouška a v ligovém ročníku si polepšil na čtyři branky. Na druhé straně Vlkanova trefil tyč a zblízka selhal dorážející Havel.

Reprezentační bek si spravil náladu v 68. minutě, kdy po několika odrazech v šestnáctce napálil míč sítě. Havel v ligovém ročníku zaznamenal druhou branku.

Hanáci si v závěru vytvořili místy silný tlak. Pernica tečoval Růskovu ránu na tyč a Chytilovi nedovolil završit hattrick Staněk dalším výtečným zákrokem. V závěru už Viktoria těsný náskok udržela a s Olomoucí neprohrála v 17. ligovém utkání po sobě.

Domácí: 13. Chytil, 65. Chytil

Hosté: 10. Chorý, 34. Chorý, 68. M. Havel

Domácí: Trefil – Chvátal (73. Poulolo), Beneš, Pokorný, Zmrzlý – Breite (C) (63. Greššák), Spáčil (63. Ventúra) – Navrátil (83. Šíp), Růsek, Vodháněl (46. Matoušek III) – Chytil.

Hosté: Staněk – Holík, Pernica (C), Mo. Tijani, M. Havel (74. Jemelka) – Bucha, Kalvach – Sýkora (61. Pilař), Vlkanova (83. Hejda), Jirka (46. Mosquera) – Chorý (61. Bassey).

Domácí: Digaňa, Šíp, Zifčák, Košťál, Poulolo, Greššák, Ventúra, Matoušek, Sláma

Hosté: Čermák, Pilař, Bassey, Dedič, Jemelka, Hejda, Jedlička, Kaša, Mosquera, Ndiaye, Tvrdoň

Domácí: Pokorný

Hosté: Pernica, Kalvach, Mo. Tijani, Mosquera

Radina – Kříž, Machač

Andrův stadion, Olomouc

4079 diváků

Klíčové momenty zápasu

Olomouc - Plzeň: Růskova rána skončila na tyči!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Plzeň: Havel se vykoupil za minelu, po pinballu vrátil vedení Viktorii! 2:3

Olomouc - Plzeň: Havel nedorazil do prázdné brány po Vlkanovově tyči!

Olomouc - Plzeň: Matoušek našel Chytila, který znovu srovnal, tentokrát na 2:2!

Olomouc - Plzeň: Tutovka hostů! Chorý obstřelil Trefila těsně vedle

Olomouc - Plzeň: Jirku trefil míč do ruky ve vápně, penalta se ale sporně nepískala!

Olomouc - Plzeň. Chorý s přehledem proměnil penaltu, 1:2!

Olomouc - Plzeň: Pokorný zatáhl Chorého za dres a je z toho penalta pro hosty!

Olomouc - Plzeň: Chorý po přečíslení málem zaskočil Trefila!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905