6. března 2023 • 10:20

Hloušek v úpadku! Fotbalista uspěl se žádostí. Zlín mu ukončil smlouvu

Autor: vmn, koš
Vstoupit do diskuse
5
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Jurásek: nespoutaná bomba s vyťukanou levačkou. Klapne mu Španělsko?
Kometa - Vítkovice: Gól do šatny! Bukarts srovnal po přihrávce od Stehlíka, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalista Adam Hloušek má za sebou první krok, aby vyřešil své mnohadesetimilionové dluhy. Krajský soud v Hradci Králové uznal jeho úpadek, takže 34letý někdejší reprezentant je oficiálně v procesu oddlužení. Nyní běží dvouměsíční lhůta, aby se přihlásili další věřitelé, ti se pak mají brzy sejít. „Zjišťuje se úpadek dlužníka Adama Hlouška. Insolvenční soud povoluje řešení úpadku oddlužením,“ píše se v usnesení Krajského soudu v Hradci Králové. O tyto věty 34letý fotbalista, kterému ve Zlíně ukončili smlouvu, stál. Návrh na oddlužení na sebe podal v zastoupení právníků na konci února.

Pouze v žádosti přiznal dluhy, které přesahují dvacet milionů korun. Největším věřitelem je Ondřej Čelůstka , který si nárokuje přes 7,5 milionu, přes pět milionů korun si v přepočtu půjčil i od finského reprezentanta Kaspera Hämäläinena.

Podle informací Sportu jsou ale jeho závazky ještě vyšší. Soud proto standardním způsobem vyzval další věřitele, aby své pohledávky do dvou měsíců přihlásili, výzvu zveřejnil ve 24 různých jazycích. Zároveň se věřitelé mají dohodnout, kdy se sejdou a domluví se o dalším postupu.

„Jsem v kontaktu s každým a svůj problém normálně už delší dobu řeším. Vše řeším na normální lidské úrovni. Rozhodně před nikým neutíkám a o tohle mi hlavně jde, aby lidi věděli. Že nejsem gauner, který udělal problém a teď se před ním schovává,“ prohlásil minulý týden v rozhovoru pro Sport.

Důležitým okamžikem procesu je určení insolvenčního správce, v Hlouškově případě jím byla, možná trošku ironicky, určena společnost se jménem Juventus insolvenční, té nyní náleží odměna ve výši 1089 korun měsíčně.

Posledním působištěm Adama Hlouška byl Zlín, od kterého na začátku loňského podzimu inkasoval téměř sto tisíc korun měsíčně. Dál ale jeho příjmy klesaly a po zveřejnění návrhu insolvence mu klub nejdřív pozastavil a následně úplně ukončil smlouvu. „Přeju mu, ať je (v řešení svých problémů) úspěšný. Co si o tom myslím, to radši říkat nebudu,“ prohlásil zlínský trenér Pavel Vrba po posledním zápase v Brně.

Insolvenční řízení může trvat až pět let. Pokud se Adamu Hlouškovi nepodaří splatit své dluhy aspoň ze třiceti procent, rozhodne o dalším postupu soud.

Vstoupit do diskuse
5

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud