27. února 2023 • 09:30

Adam Hloušek v průšvihu. Fotbalista dluží desítky milionů. I spoluhráčům

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
5
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zlato? Věřím tomu. Z týmu cítím flow, říká Jandač. Nominace? Štěstí přeje připraveným
REVIEW Plzně: nechutný Koubek, senzační Hranáč a touha nandat to Pražákům
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Pavel Vrba ani neví, kde je. Někdejší fotbalový reprezentant Adam Hloušek ale podle všeho řeší úplně jinačí problémy. V zastoupení svých právníků na sebe hráč Zlína podal insolvenční návrh, jeho dluhy činí přes 20 milionů korun nejen v Česku. Největším věřitelem je Ondřej Čelůstka, který přihlásil pohledávku přes 7,5 milionu.Kde působil, tam dluží. A nejen tam. Někdejší velký talent českého fotbalu Adam Hloušek na sebe v zastoupení právníků podal insolvenční návrh, do kterého byly zatím přihlášeny pohledávky ze čtyř různých zemí v celkové výši přes 20 milionů korun. Podle informací Sportu mají být ale výrazně vyšší. 

Tu nejvyšší podal Ondřej Čelůstka, kterému Hloušek podle návrhu dluží 7 636 149 korun a 99 haléřů. V seznamu jsou i další známá jména. Tomáš Necid chce zpátky 332 tisíc korun, jihočeský fotbalista Michal Bezpalec 46 tisíc.

Během své zatím čtrnáctileté kariéry působil kromě Česka také v Německu a Polsku, i odtamtud se hlásí věřitelé.  Druhou největší pohledávku zadal do systému finský reprezentant Kasper Hämäläinen, se kterým Hloušek působil v Legii Varšava a údajně si půjčil 224 tisíc eur, tedy přes pět a čtvrt milionu korun.

Nalézt lze pohledávky od bankovních i nebankovních společností, obchodníků s auty a chybět samozřejmě nemůže ani finanční úřad, který chce přes 800 tisíc korun. Seznam zatím není konečný a ani žádost zatím není schválená. Fotbalista dostal od Krajského soudu v Hradci Králové výzvu, aby do sedmi dnů „doplnil listiny, které dokládají úpadek.“ 

Aktuálním Hlouškovým zaměstnavatelem je Trinity Zlín, který do návrhu přiznal, kolik krajnímu obránci či záložníkovi vyplácel. Každý měsíc do září loňského roku šlo o 96 800 korun měsíčně. Trenér Pavel Vrba ale po víkendovém zápase prohlásil, že ani neví, kde hráč je. V pondělí po poledni klub přišel s vyjádřením, že hráči pozastavil smlouvu. 

Dokázání příjmů je nutnou součástí žádosti o oddlužení, která žadatelovu situaci odhaluje na dřeň. Z žádosti lze vyčíst, že nyní Hloušek od Zlína dostává pouze 12 tisíc korun měsíčně, ale v březnu čeká příjem přesahující 133 tisíc korun. 

Podle pravidel oddlužení je potřeba splatit aspoň část dluhu. Dříve šlo o 30 procent celkové částky, nyní podíl není specifikovaný. Hlouška v řízení zastupuje Advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, která už má ve fotbalovém prostředí své zkušenosti.  

34letý Adam Hloušek patřil před lety k největším nadějím tuzemského fotbalu. V roce 2009 vyhrál cenu pro největší talent roku a Slavia ho následně vykupovala z Jablonce za 25 milionů korun, jeho kariéru ale výrazně přibrzdila zranění. 

Po dalším přestupu z Jablonce hrál v Německu a Polsku, největší úspěchy zažil v Legii Varšava, kde získal tři tituly a dvakrát dokonce double. 

Vyjádření Trinity Zlín

Po angažování do našeho klubu byl Adam Hloušek platným členem kádru FCTZ. Následně po zranění v utkání podzimní části sezony 2022/23 mu již zdravotní stav nedovolil hrát. Na základě dlouhodobější zdravotní nezpůsobilosti byla hráči výrazně upravena výše finančního plnění ze strany klubu. Vše nakonec vyústilo v operaci s výsledkem dlouhodobé zdravotní rekonvalescence čili nemožností plnění povinností profesionálního hráče.

S nelehkou a zejména soukromou situací hráče Adama Hlouška jsme srozuměni, ale vzhledem k její citlivosti nám nepřísluší se k ní plně vyjadřovat.

Vstoupit do diskuse
5

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud