SESTŘIH: Boleslav - Plzeň 0:0. Další ztráta Viktorie, zářili oba gólmani

3
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Plzně ve 25. kole první ligy remizovali bez branek na hřišti Mladé Boleslavi. Západočeští obhájci titulu bodovali po dvou zápasech, nevyhráli ale počtvrté za sebou a po dohrání víkendových utkání mohou ze třetího místa ztrácet na vedoucí Slavii se Spartou už sedm bodů. Boleslav doma prohrála jediný z posledních devíti ligových duelů a v neúplné tabulce je sedmá.

Plzeňský trenér Bílek, který dnes odkoučoval 250. utkání v české nejvyšší soutěži, se musel obejít bez vykartovaného kapitána Hejdy. Místo něj nastoupil ve stoperské trojici Kaša, jenž dosud odehrál na jaře pouze 33 minut a v základní sestavě se objevil poprvé od druhého kola. Na druhé straně chyběl kvůli disciplinárnímu trestu Jawo, toho v útoku nahradil zkušený Škoda.

Mladoboleslavští v posledním domácím utkání s Libercem (4:0) nastříleli v úvodní dvacetiminutovce tři branky a aktivně začali i dnes. Hned z první akce vyslal Matějovský do šance Kušeje, jehož pokus na zadní tyč vykopl Staněk na roh. V 11. minutě se sám domácí kapitán ujal zakončení, také jeho táhlou ránu ze střední vzdálenosti ale plzeňský brankář zlikvidoval.

Podobný zákrok musel vzápětí předvést i domácí gólman Šeda proti Sýkorovi, byla to ale jediná vážnější šance Západočechů v první půli. Ofenzivní snažení zkomplikovalo obhájcům titulu i zranění nejlepšího střelce týmu Chorého, jehož po půlhodině nahradil Durosinmi. Více práce měl z obou brankářů Staněk, který si poradil i s Ladrovým obstřelem a Škodovou hlavičkou po rohovém kopu.

Plzeň po přestávce přešla na rozestavení se čtyřmi obránci a její výkon se v úvodu druhého dějství zvedl, Vydra ale v nadějném brejku Šedu z úhlu nepřekonal. A tak znovu zahrozili domácí. Staněk si po hodině hry krátce po sobě připsal dva skvělé zákroky při Karafiátově hlavičce z bezprostřední blízkosti i proti vyložené šanci Škody.

Závěrečných 20 minut nabídlo oboustranně atraktivní průběh ve vysokém tempu, ke kterému přispěl i benevolentní metr sudího Berky. Při Vydrově hlavičce z krkolomné pozice zachránil domácí až na brankové čáře hlavičkující Suchomel. Na druhé straně vyřešil Staněk ve spolupráci s obranou hned několik nadějných brejků soupeře.

Zřejmě největší šanci zápasu měl v 79. minutě střídající Mosquera, jenž nastoupil ke 150. duelu v české lize. Kolumbijský záložník se po hlavičce Vlkanovy dostal v malém vápně k odraženému míči, Šeda mu ale na poslední chvíli skočil pod nohy a jeho střelu vyrazil. Gól tak v Mladé Boleslavi nepadl, ačkoliv oba celky zaznamenaly vysoký počet střeleckých pokusů (18:12) i rohových kopů (10:8). Viktoria udržela čisté konto po devíti zápasech, bez branek hrála poprvé v ligové sezoně.

Domácí: Šeda – Kubista (46. Donát), Suchý, Karafiát – Suchomel, D. Mareček (80. Dancák), Matějovský (C) (76. Žitný), Fulnek – Kušej, Ladra (77. Skalák) – Mil. Škoda (87. Mašek).

Hosté: Staněk – Kaša, Pernica (C), Jemelka (46. M. Havel) – Holík, Bucha, Kalvach, Sýkora (77. Jirka) – Květ (64. Mosquera) – M. Vydra (77. Vlkanova), Chorý (28. Durosinmi).

Domácí: Mikulec, Ekpai, Donát, Dancák, Stránský, Mašek, Skalák, Žitný

Hosté: Tvrdoň, Zadražil, Čihák, Durosinmi, Havel, Jirka, Ndiaye, Pilař, Vlkanova, Mosquera

Odemknout video

Mladá Boelslav - Plzeň: Karafiátovu hlavičku výborně lapil Staněk, chytl i “dorážku”

Mladá Boleslav - Plzeň: Durosinmi nastartoval Vydru, který prověřil Šedu

Mladá Boleslav - Plzeň: Škoda unikl obraně hostů, pumelici vychytal Staněk

Mladá Boleslav - Plzeň: Bucha se probíjel do tutovky, ale nezvládl zakonči

Mladá Boleslav - Plzeň: Jemelka zastavil Škodu, ten se drsně postavil sudímu

Mladá Boleslav - Plzeň: Sýkorovu dělovku v dobré pozici skvěle vytěsnil Šeda

Mladá Boleslav - Plzeň: Kušej v tutovce střílel těsně vedle!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905