SESTŘIH: Olomouc - Baník 0:3. Ostrava vyhrála venku i díky chybám Macíka

5
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Baník zvítězil v desátém kole FORTUNA:LIGY v Olomouci 3:0. Utkání rozhodla úvodní čtvrthodina, ve které nejprve uniknuvší Abdullahi Tanko efektně přeloboval Matúše Macíka, aby o pár minut později v podobné situaci brankář Sigmy Nigerijce fauloval a oslabil svůj tým. Ještě do poločasu pak zvýšil Ewerton. Ve druhém dějství se sice domácí snažili, gól dal ale hostující David Buchta, jenž tak pečetil první venkovní výhru Baníku v tomto ligovém ročníku. Podívejte se na VIDEA klíčových okamžiků duelu.

Slezané v lize neprohráli v Olomouci pošesté za sebou, z toho popáté na Andrově stadionu zvítězili, a posunuli se na páté místo tabulky. Sigma v nejvyšší soutěži podruhé po sobě prohrála a zůstala čtvrtá. Hanáci doma nebodovali poprvé v ročníku po úvodních čtyřech výhrách.

Úvod utkání zastihl domácí v lepším rozpoložení, hned v první pětiminutovce zahrozili po rohových kopech. Jenže potom v 11. minutě přišel pas za obranu Hanáků, Macík se při výběhu zastavil na půli cesty a nejlepší ostravský střelec Tanko jej přehodil a dal svůj pátý ligový gól v sezoně.

Během chvíle mohlo být srovnáno. Letáčkovi vypadl na šestnáctce míč po vysokém centru Pospíšila, Zorvan brankáře překonal, ale Baník zachránil obránce Ndefe na brankové čáře.

Situace z 19. minutě výrazně změnila obraz hry. Olomoucké defenzivě opět utekl Tanko, Macík vyběhl mimo pokutové území, nigerijský útočník mu udělal kličku a slovenský gólman jej poslal k zemi. Rozhodčí Szikszay udělil Macíkovi červenou kartu a do branky musel Digaňa.

Baník proti deseti převzal iniciativu a ve 29. minutě Brazilec Ewerton střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. Navíc hned nato musel kvůli problémům se zadním stehenní svalem střídat nejlepší kanonýr Sigmy Juliš.

Ve druhé půli přišla pro Olomouc další nepříjemnost v podobě zranění Kramáře, ale Hanáci se snažili nepříznivý výsledek zvrátit. Po hodině hry mohl snížit Zmrzlý, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil Letáček a dorážka Zifčáka byla obranou zblokovaná na roh.

Ostravský tým dvakrát zahrozil střelou zpoza vápna a v 77. minutě se dočkal třetí branky, když Boula přihrál mezi stopery Buchtovi a ten nedal Digaňovi šanci. Od čtvrtého gólu Sigmu zachránilo deset minut před koncem břevno, které z úhlu nastřelil Juroška. V nastaveném čase ještě mohl kosmeticky upravit skóre Beneš, ale jeho hlavičku po rohu vytáhl Letáček.

Domácí:

Hosté: 11. Tanko, 29. Ewerton, 78. Buchta

Domácí: Macík – Chvátal, Pokorný, Beneš (C), Zmrzlý – Ventúra, Pospíšil (46. Zifčák) – Vodháněl (21. Digaňa), Zorvan (46. Fortelný), Navrátil – L. Juliš (33. Kramář, 57. Šíp).

Hosté: Letáček – Ndefe (65. J. Juroška), Lischka (C), Pojezný, Kpozo – Buchta, Boula (83. Kaloč), Rigo, Ewerton – Tanko (55. Šín), Kubala (83. Ji. Klíma).

Domácí: Zifčák, Šíp, Breite, Israel, Sláma, Kramář, Fortelný, Vraštil, Digaňa

Hosté: Frydrych, Šín, Klíma, Kaloč, Juroška, Blažek, Fadairo, Madleňák, Markovič

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905