Čech zvolen čtvrtým brankářem světa | iSport.cz
9. ledna 2009 • 11:20

Čech zvolen čtvrtým brankářem světa

Autor: ČTK
Petr Čech
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český reprezentační gólman Petr Čech skončil v anketě Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) o nejlepšího brankáře světa za rok 2008 na čtvrtém místě.Nejvíce hlasů od odborníků z 85 zemí dostal gólman Realu Madrid a španělských mistrů Evropy Iker Casillas.

Čech, který chytá v londýnské Chelsea, se tak poprvé za posledních pět let nedostal mezi nejlepší trojici. Vedle vítězství z roku 2005 skončil dvakrát druhý a jednou třetí.
Právě jen Čech a letošní vítěz Casillas dokázali od roku 2003 přerušit sérii triumfů italského brankáře Gianluigiho Buffona z turínského Juventusu.

Se sedmadvacetiletým španělským gólmanem prohrál Buffon o 79 bodů, Čechovi chybělo k třetímu místu Nizozemce Edwina van der Sara z Manchesteru United 35 bodů.

Témata:  sport, fotbal, zahraničí, čech
 
Články odjinud


Články odjinud