Bič na simulování v lize. Disciplinárka dostane šanci dávat stopky i pokuty

Slávistická děkovačka po remíze v derby se Spartou. Penaltový spasitel Milan Škoda.
Michal Frydrych po inkasovaném gólu v derby se Spartou
Mohl být jediným hrdinou, takhle Václav Kadlec kouše remízu v derby se Slavií 1:1
Zklamaní sparťané Lukáš Vácha a Matěj Hybš po derby se Slavií, ve kterém přišli o výhru v nastavení po sporné penaltě
Zklamaní fotbalisté Sparty po remíze v derby na Slavii
Václav Kadlec právě vstřelil gól v derby proti Slavii
Kouč Sparty Petr Rada si upravuje kravatu po gólu Václava Kadlece v derby se Slavií
19
Fotogalerie
iSport.cz
Ročník 2017/18
Začít diskusi (0)

Tresty za simulování by měly být od příští sezony účinnější. Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR schválí na nejbližším zasedání novelu disciplinárního řádu, který předložila Ligová fotbalová asociace. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace bude mít možnost nově hráče trestat za filmování dodatečně.

Jaký postih hrozí simulujícím hráčům? Může jít o trest zákazu činnosti až na dvě soutěžní utkání a uložení peněžité pokuty.

Přihráním svých pádů ve vápně si během jarní části pro penaltu došli postupně slávistický záložník Ruslan Mingazov v závěru derby se Spartou, o týden později Josef Šural v utkání Sparty s Brnem a také plzeňský Martin Zeman proti Slovácku.

„Stávající disciplinární řád neumožňoval trestat simulování jako případ narušení řádného průběhu hry. To se díky této novele změní. Pro disciplinární komisi je to nástroj, jak podobné chování z profesionálních soutěží vymýtit,“ vysvětluje předseda disciplinární komise Richard Baček.

Změnu vítá také předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. „Je to významný posun v boji proti nešvaru, který se v poslední době objevil nejenom v české nejvyšší soutěži. Očekávám, že si díky novelizaci disciplinárního řádu, každý z hráčů na hřišti rozmyslí, zda spadnout či akci dokončit,“ komentuje novinku.

Video placeholder
Slavia - Sparta: Mingazov naskočil na Karavajeva, sudí Franěk mylně nařídil penaltu. Škoda srovnal na 1:1 • iSport TV

Video placeholder
Sparta - Brno: Šural upadl přes Taščiho nohu, Lafata suverénně proměnil penaltu. 3:1 • iSport TV

Video placeholder
Plzeň - Slovácko: Zeman upadl přes skluzujícího Šumulikoského, Bakoš proměnil penaltu – 2:0 • iSport TV

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů