Sparta v problémech. Hapal měl třetí nejhorší přípravu za posledních 10 let

Sparťanští fotbalisté smutní po druhé inkasované brance v přípravném utkání proti Českým Budějovicím
Fotbalisté Českých Budějovic se radují z druhé branky v přípravném utkání proti Spartě, kterou vstřelil Lukáš Pouček
Matěj Pulkrab se na hrotu útoku Sparty rval jako lev, Letenští i tak na České Budějovice nestačili
Sparťanští fotbalisté smutní po druhé inkasované brance v přípravném utkání proti Českým Budějovicím
Lukáš Vácha nebyl po další prohře v přípravě s Českými Budějovicemi vůbec spokojený
Sparťanský záložník Guélor Kanga v bolestech padá na trávník v přípravném utkání v Českých Budějovicích
Českobudějovického hrdinu Lukáše Poučka se v přípravném utkání snaží zastavit Lukáš Vácha ze Sparty
29
Fotogalerie
dvo
Ročník 2018/19
Začít diskusi (0)

Je to období zkoušení, ladění, sehrávání. Výsledky v přípravě tituly nevyhrávají, ale mohou leccos naznačit. Ať už je to nálada v týmu, či předváděná hra. Spartě se však v létě nedařilo skloubit ani jedno. Pavel Hapal měl s týmem třetí nejhorší přípravu za posledních deset let. "Jsme zklamaní. I z těch výsledků. Každý hráč musí přidat, abychom si vítězství zasloužili," hlesl po prohrané generálce s Lubinem kouč Letenských.

Video placeholder
Hapal: Nevidím nic moc pozitivního, pro vítězství jsme udělali málo • iSport TV

Trenér Pavel Hapal neměl dobré výsledky a herní projev Letenských rovněž po celou dobu neměl stoupající tendenci. Při pohledu zpátky do minulosti má třetí nejhorších bilancí v přípravě za posledních deset let.

Jeho úspěšnost je pouhých 33,3 procent. Horší už byli pouze současný sportovní ředitel Zdeněk Ščasný v létě 2016 a Jozef Chovanec v zimě 2011.

„V zápasech máme hluchá místa, ale také spoustu šancí, které neproměňujeme. Věřím, že od prvního zápasu by se to mohlo zlomit v náš prospěch. Pokud začneme dávat góly, tak věřím, že budeme vyhrávat," hájil svůj tým Hapal po prohře 1:2 se Zaglebie Lubin.

Během přípravy dokázala Sparta vyhrát pouze dva zápasy ze sedmi. V úvodním dvojzápase s Trenčínem (první utkání 1:2) vyhrála 4:2. Následovala bezbranková remíza s Ružomberokem a prohra 0:1 se skotským mistrem Celtikem Glasgow. Poté Pražané nestačili na Dynamo České Budějovice a rakouské soustředění zakončili vydřenou výhrou 2:1 nad Samarou.

Poslední test před ostrým startem ligy byl proti osmému týmu poslední ročníku polské Ekstraklasy Zaglebie Lubin. I kvůli několika zahozeným šancím a individuálním chybám při inkasovaných dvou branek nakonec Sparta podlehla 1:2.

„Víme, že jsme neměli úplně dobrou přípravu, ale neřekl bych, že nás svazuje nějaká nervozita. Začíná zkrátka nová sezona a chceme do ní vstoupit vítězně. Tu minulou se snažíme hodit za hlavu a myslím, že jsme to už udělali. Chceme nový ročník využít k tomu, abychom ten předchozí napravili," hodnotil letní přípravu obránce Martin Frýdek.

Jen pro srovnání – loni v létě měl italský kouč Andrea Stramaccioni bodovou úspěšnost 61,1% a v zimě pak 83,3%. Přenést dobré výsledky do ligy se mu už však nepodařilo.

Nejhorší přípravy Sparty za posledních 10 let
JménoObdobíBilanceúspěšnost
Pavel Hapalléto 20182-1-4 33,3%
Zdeněk Ščasný léto 20161-1-326,7%
Zdeněk Ščasný zima 20162-2-338,1%
Vítězslav Lavička zima 20132-2-244,4%
Jozef Chovanec léto 2011 2-5-240,7%
Jozef Chovanec zima 2011 1-2-327,7%
Jozef Chovanecléto 20101-2-233,3%

Video placeholder
Hapal: Posila? Musela by rovnou pomoct. Proti Opavě nastoupí až 80 % hráčů z generálky • iSportTV

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů