Útočníci velké čtyřky: Sparta ve formě, překvapení Tecl i nový model Plzně

Útočníky shání každý, ty největší kluby nevyjímaje. Přitom šéfové Sparty i Slavie stvořili ve svých kádrech drsnou konkurenci. Další kluby z velké čtyřky, Plzeň s Baníkem, jsou počtově níže, přesto i oni hlásí kvalitu mezi střelci. Jak našlapané útočné vazby mají necelé tři týdny před startem jarní části ligy nejsledovanější mančafty? Pro zobrazení statistik hráčů se přihlaste, nebo zdarma registrujte na iSport.cz, získáte tím přístup do diskuzí i k výsledkům anket.
Baník
Pravděpodobně bude dál využívat systém s jedním hrotem a třemi hráči pod ním, varianta je i na dvě věže vepředu a desítkou pod nimi, což trenér Hapal vyzkoušel proti Vyškovu. Potíží je, že první tři zápasy bude chybět Abdullahi Tanko, který byl vyloučen v posledním zápase se Slavií. Variantou však jsou i dvě věže vpředu a jeden podhrot. Konkurenci zvýšil příchod Quadriho Adedirana z Českých Budějovic na hostování.
Plzeň
Trenér Koubek používá víc způsobů. Dvě věže Tomáše Chorého s Rafiem Durosinmim, případně jednoho vysokého hroťáka a pod ním dva běhavé podhroty. V zimní přípravě driluje třetí model se třemi útočníky. Potíží však může být protahující se absence Rafia Durosinmiho. Zdálo se, že se rychle zotaví po zranění kolena, ale nakonec podle všeho bude muset absolvovat další operaci.
Slavia
„Sešívaní“ vyzkoušeli během přípravy sestavu s jedním hrotem a dvěma křídly i s dvěma útočníky a podhrotem. Dbá se na variabilitu, aby hráči mohli naskočit na více postů. Na začátku přípavy velmi dobře vypadá křídelník Boluwatife Ogungbayi, jenž by si pro sebe mohl uzmout pozici na levé straně. Překvapivě hodně času zatím odehrál Stanislav Tecl, v přípravě naskočil dvakrát, stejný počet utkání odehrál v lize za celý podzim.
Sparta
Mistr se bude i dál držet útočné formace se dvěma křídly a jedním hrotem. Kouč Brian Priske od této varianty prakticky nikdy neustupuje, jinou vyzkoušel jen ve druhém poločase zápasu Evropské ligy na stadionu Glasgow Rangers (1:2). Přesto se změna udála, Jan Kuchta se z vyložené hrotové pozici posunul mírně dozadu, využívá své schopnosti rozehrávky, často hraje spíše jako klasická desítka. Uvidí se, zda může být ohroženo ideální složení, v němž Kuchtu doplňují křídelníci Lukáš Haraslín a Veljko Birmančvič.