Lingrova role ve Slavii: Věčný žolík? Pouze nálepka, data říkají něco jiného

Věčný žolík. Nálepka, která Ondřeje Lingra už nějakou dobu provází. Neprávem? Možná ano. Když ofenzivní univerzál opouštěl Slavii, určitě si představoval ještě větší roli v týmu. Nešlo o jeho osobní problém, ale o nastavenou strategii rotace, která pod Jindřichem Trpišovským ovlivňuje všechny ofenzivní hráče. Doba se trochu změnila a navrátilec z Nizozemska se chystá hlásit o slovo. Kromě vytížení ho ale čeká i změna v roli na hřišti.
Chce hrát. Pořád. Koneckonců jako každý. V úterý v Mladé Boleslavi se Ondřej Lingr sice objevil na hřišti až v 67. minutě, ale z naprosto logických důvodů. Se staronovými spoluhráči byl zhruba šest dní. Kdybychom se navíc podívali, kdy naposledy startoval v základní sestavě, museli bychom se vrátit až o deset měsíců nazpět do zápasu Česka s Faerskými ostrovy.
„Je na něm trochu znát, že ve Feyenoordu neměl takové herní vytížení. Nejvíce mu chybí intenzita, běhání bazénů. Ale rychle se do toho dostane,“ vyhlíží Jindřich Trpišovský. Vrcholná kondice a běžecké rozpoložení jsou pro něj nejdůležitějšími aspekty, to se ve Slavii nezměnilo. Další věci ano.
Slavia odehrála v poslední Lingrově sezoně (2022/23) přes 70 % utkání ve variaci na 4–2–3–1 či 4–3–3. S přehledem nejvíce minut odehrál Lingr jako ofenzivní záložník, spíše tedy podhrot. Od křídelních hráčů se v tomto