Temný den favoritů ve druhé lize: Hradec s Líšní bez výhry, Ústí třetí

Autor: ČTK, ros
0
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

Fotbalisté Hradce Králové ve druhé lize potřetí za sebou nedokázali zvítězit, přesto se dál drží v čele tabulky. Ve 12. kole remizovali s Varnsdorfem 0:0 a mají stále dvoubodový náskok před Líšní, která ve šlágru kola hrála rovněž bez branek na hřišti Ústí nad Labem. Brněnský klub, který je nejlépe střílejícím týmem soutěže, poprvé v sezoně neskóroval. Severočeši za nimi zůstali třetí s dvoubodovou ztrátou.

„Votroci“ byli sice v zápase proti Varnsdorfu aktivnější, jejich snahy ale v 72. minutě zhatilo vyloučení Leibla. Zápas dospěl k bezbrankové remíze a Severočeši z posledních tří utkání vytěžili jen dva body. Také Ústí dohrávalo proti Líšni v deseti po vyloučení Braka v 81. minutě. Hostům se ale krátkou početní výhodu využít nepodařilo.

Na čtvrté místo s jednobodovou ztrátou na Ústí nad Labem se posunuli fotbalisté Chrudimi, kteří porazili 1:0 Vlašim. Už posedmé v řadě neprohráli pod taktovkou bývalého reprezentačního trenéra Straky fotbalisté Třince, kteří remizovali 2:2 v Prostějově. Vůbec první výhru v ročníku si připsal Vyšehradu, který porazil 2:1 Blansko.

Ústí nad Labem - Líšeň 0:0, Chrudim - Vlašim 1:0 (1:0), Hradec Králové - Varnsdorf 0:0, Prostějov - Třinec 2:2 (1:1), Vyšehrad - Blansko 2:1 (0:1), Žižkov - Jihlava 1:1 (0:0).

1. Hr. Králové 26 17 7 2 51:22 58
2. Líšeň 26 13 11 2 43:24 50
3. Prostějov 26 12 7 7 40:35 43
4. Žižkov 26 13 3 10 42:38 42
5. Ústí 26 12 5 9 24:29 41
6. Vlašim 26 10 7 9 38:33 37
7. Jihlava 26 9 8 9 44:44 35
8. Dukla 26 9 7 10 36:30 34