FORTUNA národní liga | Temný den favoritů ve druhé lize: Hradec s Líšní bez výhry, Ústí třetí | iSport.cz
5. prosince 2020 • 16:20

Temný den favoritů ve druhé lize: Hradec s Líšní bez výhry, Ústí třetí

Autor: ČTK, ros
0
Příbram - Plzeň: Kaša se probil až před Kočího, ale velkou šanci nedal!
Pardubice - České Budějovice: Alvir tváří v tvář Boháčovi navýšil vedení hostů, 0:2

Fotbalisté Hradce Králové ve druhé lize potřetí za sebou nedokázali zvítězit, přesto se dál drží v čele tabulky. Ve 12. kole remizovali s Varnsdorfem 0:0 a mají stále dvoubodový náskok před Líšní, která ve šlágru kola hrála rovněž bez branek na hřišti Ústí nad Labem. Brněnský klub, který je nejlépe střílejícím týmem soutěže, poprvé v sezoně neskóroval. Severočeši za nimi zůstali třetí s dvoubodovou ztrátou.

„Votroci“ byli sice v zápase proti Varnsdorfu aktivnější, jejich snahy ale v 72. minutě zhatilo vyloučení Leibla. Zápas dospěl k bezbrankové remíze a Severočeši z posledních tří utkání vytěžili jen dva body. Také Ústí dohrávalo proti Líšni v deseti po vyloučení Braka v 81. minutě. Hostům se ale krátkou početní výhodu využít nepodařilo.

Na čtvrté místo s jednobodovou ztrátou na Ústí nad Labem se posunuli fotbalisté Chrudimi, kteří porazili 1:0 Vlašim. Už posedmé v řadě neprohráli pod taktovkou bývalého reprezentačního trenéra Straky fotbalisté Třince, kteří remizovali 2:2 v Prostějově. Vůbec první výhru v ročníku si připsal Vyšehradu, který porazil 2:1 Blansko.

Ústí nad Labem - Líšeň 0:0, Chrudim - Vlašim 1:0 (1:0), Hradec Králové - Varnsdorf 0:0, Prostějov - Třinec 2:2 (1:1), Vyšehrad - Blansko 2:1 (0:1), Žižkov - Jihlava 1:1 (0:0).

1. Hr. Králové 12 7 4 1 19:9 25
2. Líšeň 12 6 5 1 21:14 23
3. Ústí 12 6 3 3 15:14 21
4. Chrudim 12 6 2 4 15:9 20
5. Prostějov 12 5 5 2 17:12 20
6. Žižkov 12 6 1 5 18:16 19
7. Vlašim 12 5 2 5 19:15 17
8. Dukla 12 4 5 3 17:13 17