Dukla se dotahuje na Vyškov, v závěru rozhodl Hora. Žižkov - Opava 1:1

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté pražské Dukly díky gólu v závěru zvítězili na hřišti posledního Varnsdorfu 1:0 a už jen bod ztrácejí na vedoucí tým druhé ligy Vyškov. Opava v utkání 18. kola remizovala na hřišti nováčka Žižkova 1:1 a na šestém místě ztrácí nadále tři body na barážovou pozici a jeden na pátou Jihlavu, která hrála doma s Kroměříží bez branek.

Zápas Varnsdorfu s Duklou směřoval k nečekané bezbrankové remíze, v 90. minutě ale z penalty rozhodl Hora, jedna ze zimních posil dejvického celku. Svěřenci trenéra Rady vyhráli po třech kolech a třetímu Táborsku se vzdálili na rozdíl šesti bodů. Naopak Severočeši nebodovali ve druhé lize po sedmi zápasech a na čtrnáctý Žižkov, jemuž patří první nesestupové místo, jim chybějí dva body.

Žižkov proti Opavě poslal do vedení ve 13. minutě brazilský záložník Rosa. Slezané, kteří počátkem dubna vyzvou doma obhájce prvoligového titulu Spartu v utkání o postup do finále domácího poháru, vyrovnali v 71. minutě zásluhou střídajícího Přichystala. Hostující útočník skóroval čtyři minuty po příchodu na hřiště.

Ani jeden z týmů nenavázal na úvodní jarní triumf. Opava nevyhrála třetí z posledních čtyř zápasů v soutěži a v neúplné tabulce je šestá. Žižkovský nováček nedokázal zvítězit ve čtvrtém z uplynulých pěti kol a od září 2014 nezdolal Slezany ve druhé lize devětkrát za sebou. Poslední tři vzájemné duely ale skončily nerozhodně.

Jihlava čeká na plný bodový zisk tři kola a ztrácí dva body na Táborsko, jemuž patří poslední příčka znamenající účast v baráži o první ligu. Nováčkovská Hanácká Slavia bodovala ve druhé lize potřetí za sebou a je třináctá už jen s tříbodovým náskokem na pásmo sestupu.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 18. kolo:

Žižkov - Opava 1:1 (1:0)
Branky: 13. Rosa - 71. Přichystal. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Šafránková. ŽK: Rosa, Klusák, Muleme, Sodoma - Marzuq, Omale. Diváci: 1581.

Varnsdorf - Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka: 90. Hora z pen. Rozhodčí: Batík - Pochylý, Lakomý. ŽK: Stránský, Kouřil, Ambler, Kosař - Hašek, Vondrášek, Kozma, Mešanovič. Diváci: 912.

1. Dukla 24 14 5 5 39:23 47
2. MFK Vyškov 24 12 7 5 40:28 43
3. Táborsko 24 10 9 5 35:22 39
4. Olomouc B 24 12 3 9 34:35 39
5. Chrudim 24 9 7 8 39:38 34
6. Líšeň 24 8 9 7 29:29 33
7. Příbram 24 10 3 11 25:31 33
8. Sparta B 24 9 5 10 43:41 32