Šílení fanoušci! Při finále ničili stadion, 17 jich skončilo v cele | iSport.cz
Pavel Novotný
18. května 2013 • 10:50

Šílení fanoušci! Při finále ničili stadion, 17 jich skončilo v cele

Autor: Pavel Novotný, ČTK
TOP VIDEA
Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála
Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle byste na finálovém zápase Poháru České pošty mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví nečekali. Na neutrálním hřišti v Chomutově se totiž odehrála scénka, která nemá s důstojným vyvrcholením soutěže nic společného. Postarali se o to především fanoušci Mladé Boleslavi, kteří po  brance svého týmu začali demolovat zařízení stadionu. Policie po zápase zadržela 17 výtržníků.Kdyby se měli na příjemném stadionu v Chomutově utkat fotbalisté Sparty, Baníku Ostrava či Brna, očekávala by místní pořadatelská služba problémy dávno dopředu.

Při utkání dvou týmů, jejichž příznivci nejsou považování za "nebezpečné", však byli nejen místní pořadatelé pořádné zaskočeni.

Vše se odehrálo ve 30. minutě utkání, kdy středočeský tým díky brance Zahustela vyrovnal na 1:1. Fanoušci Bolky si jako formu oslavy vybrali ničení plotu za brankou, který vyvrátili, poté začali domácí pořadatelé polévat pivem.

Boleslav ještě do poločasu stihla jít díky Chramostovi do vedení 2:1, organizátoři zápasu však měli o to více plné ruce práce s rozdováděnými fanoušky boleslavského týmu.

Výtržnosti fanoušků pokračovaly i ve druhém poločase, kdy se příznivci modrobílých barev i nadále více než fotbalu věnovali ničení zařízení stadionu. Jejich řádění kromě plotu odnesly i sedačky na stadionu.

Místní hlasatel se snažil chuligány uklidnit i pod hrozbou ukončení zápasu. Jeho výzva na fanoušky Boleslavi, jejichž tým vedl, přeci jen zafungovala, v dalších minutách jejich řádění znatelně polevilo.

Fotbalisté Boleslavi se radují ze svého góluFotbalisté Boleslavi se radují ze svého góluFoto Jaroslav Legner (Sport)

Aby toho však nebylo na organizátory utkání málo, do tempa se dostali i příznivci Jablonce. Netrvalo dlouho a hrozba o ukončení utkání směřovala i k rozjetým fans severočeského týmu, kteří se snažili vyrovnat svým kolegům z Boleslavi. A bohužel se jim to dařilo.

Finále nakonec vyhrál Jablonec, když zvítězil po pokutových kopech. Po devadesáti minutách hry skončilo utkání 2:2.

Ani potom však neměli místní pořadatelé, kterým přispěli na pomoc policisté, klid. Fandové obou táborů vnikli po skončení zápasu na hřiště, zasáhnout museli právě až policisté, kteří oba tábory od sebe oddělili a příznivce obou týmů zatlačili zpátky do vymezených sektorů.

17 zadržených

Po zápase tak skončilo v policejních celách 17 výtržníků. Tři fanoušci jsou podezřelí ze spáchání trestného činu, ostatní pravděpodobně čeká přestupkové řízení kvůli narušování veřejného pořádku.

ČTK to dnes řekla mluvčí policie Alena Bartošová. Příznivci vítězného Jablonce i poražené Mladé Boleslavi při zápase ničili zařízení stadionu, výše škod zatím není známa.

"Teprve to budeme sčítat, nedokážu škodu zatím odhadnout," uvedl sekretář chomutovského fotbalového klubu Radek Zaťko. Dodal, že vyúčtování Chomutov pošle fotbalové asociaci, která si u něj stadion na pohárové finále objednala.

Podle správce stadionu Stanislava Zeleného fanoušci obou mužstev vytrhali sedačky a poškodili plot oddělující hřiště od hlediště.

Vše odstartovala vyrovnávací branka jejich týmu
Vše odstartovala vyrovnávací branka jejich týmu

 
Články odjinud


Články odjinud