Balaj, nebo Kweuke? Proti Izraelcům vsadí Sparta na kamerunský tank | iSport.cz
Michal Petrák
25. října 2012 • 04:30

Balaj, nebo Kweuke? Proti Izraelcům vsadí Sparta na kamerunský tank

Leonard Kweuke se zase hlásí o slovo? V duelu Evropské ligy proti izraelské Šmoně by měl dostat šanci v základní sestavě on. (Na snímku z ligového duelu s Českými Budějovicemi)
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Svým gólem pomohl Spartě rozstřílet v Evropské lize Bilbao, ve čtvrtečním duelu proti nevyzpytatelnému Hapoelu Kirjat Šmona ale nejspíš před Bekimem Balajem dostane přednost Leonard Kweuke. Ten je po prodělané angíně fit a připravený ukázat, že místo v základní sestavě Sparty nedá lacino.Mladý Albánec proti španělskému soupeři vystupoval sebevědomě, a řekl si tak o výraznější šanci v základu. Tentokrát se ale nejspíš do sestavy vrátí ofenzivní jednička ze začátku sezony.

„Těžko soudit, kdo nastoupí. Jen budu věřit, že budeme mít šťastnou ruku a hráči, které vyberu, předvedou dobrý výkon,“ mlží kouč Sparty Vítězslav Lavička.

Ten ale už po Bilbau naznačoval, že z útočníků bude moci vybírat podle toho, komu bude lépe sedět soupeř.

Zatímco Kweuke je silovější a je schopný upoutat na sebe i dva stopery, Balaj se spíše hodí do kombinace nebo díky své rychlosti pro brejky.

Sparta přitom doma bude spíš chtít hrát nátlakový fotbal a soupeře, který je v defenzivě zranitelný, zatlačit. Proto se mohutný Kamerunec jeví jako lepší varianta.

Více o sparťanské sestavě a nadupaný servis před zápasy Sparty a Plzně v EL najdete ve čtvrtečním Sportu!

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud