Italský tisk: Jediné, co v Plzni opravdu mrzlo, byla motivace Neapole | iSport.cz
22. února 2013 • 10:49

Italský tisk: Jediné, co v Plzni opravdu mrzlo, byla motivace Neapole

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hotovo, vymalováno. Neapol se s Evropskou ligou loučí vyřazením s Plzní. Nečekaným, ale naprosto jednoznačným. Celkové skóre 5:0 pro partu kolem Pavla Horvátha hovoří za vše. Druhý celek italské ligy prohrál jasným k.o. a sen o postupu se definitivně rozplynul.I když se neapolský kouč snažil posílit útok, žádný zázrak se nekonal a Češi nakonec podruhé vyhráli překvapivě snadno. Tak komentují výsledek čtvrtečního zápasu v Plzni (2:0) italské noviny.

"Mazzarri se pokusil podpořit útočnou hru nasazením tria Panděv, Calaió a Insigne a doufal, že tím nastartuje neapolský comeback. Čechy to ale nijak nepřekvapilo ani nevyvedlo z míry a do hry vstoupili v tempu a s odhodláním," napsal deník Gazzetta dello Sport.

Zápas se modrým nepovedl a znát to bylo zejména v závěru, kdy bylo zjevné, že Neapol sama v žádný zvrat už nevěří. "Dál padal sníh, ale jediné, co opravdu zmrzlo, byla motivace Azzuri," uzavřel list.

Stoper Gamberini dostává žlutou kartu za zákrok na Bakoše
Stoper Gamberini dostává žlutou kartu za zákrok na Bakoše

Také La Repubblica zhodnotila prohru hostů jako zaslouženou. Podle římského deníku Neapol opouští Evropskou ligu tím nejhorším možným způsobem: po dvojitém k.o.

"Sen Mazzarriho týmu se rozplynul," napsal v titulku list Corriere della Sera. Podle jeho komentáře se ale podobný výsledek po jasné prohře z minulého týdne dal čekat, i když trenér Italů tentokrát "nalil do útočného motoru více benzínu".

Stejně zápas vidí i Il Giornale. "Žádný zázrak se v Česku nestal, Neapol se s Evropou loučí," nadepsal deník svůj dnešní článek. Podle autora byl pro druhý tým italské ligy zvrat v odvetě po "neodčinitelné" prohře v prvním zápase "nesplnitelnou misí". Ukázalo se to prý zejména v závěru, který byl pro hráče z jihu Itálie doslova utrpením, shrnul deník.

Tecl: Až dostanu šanci od začátku, tak to snad potvrdím

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud