ZNÁMKOVÁNÍ LIBERCE: Rabušic dřel i bez míče, Kováč byl velká jistota

Autor: iSport.cz, Hynek Preisler
0
SESTŘIH: Chelsea - West Ham 5:0. Souček s Coufalem u dalšího debaklu
Otázky a odpovědi: Nominace na MS! Pohřební tiskovka, nároďák jako Třinec. Je tým starý? A proč nejedou…

Evropa musí na jaře počítat se dvěma českými týmy, po Plzni si vyřazovací část Evropské ligy vyzkouší i Liberec. Rozhodlo o tom vítězství v Estorilu 2:1 a také porážka Freiburgu se Sevillou. Podívejte se, jak ohodnotil výkon libereckých hráčů deník Sport.

Hosté: 18. Šural, 70. Rabušic

Domácí: Silva (C) (27. Ribeiro) – Mano, Pedro, Tavares (C), Babanco – Pedro Galvão, Amado, Gonçalves Filipe (62. Goebel Evandro) – Balboa, Lopes, Fernandes (62. Couto Sebá).

Hosté: Hroššo – Frýdek, Kováč (C), Karišik, Fleišman – Sackey (81. Hušek), Rybalka, Šural, Pavelka, Kalitvincev (71. Kolár) – Rabušic (90. Pimpara).

Domácí: Ribeiro, dos Santos, Fernandes, Evandro, Sebá, Carlitos, Vaz

Hosté: Kovář, Pimpara, Pokorný, Hušek, Kolár, Hadaščok, Douglas

Domácí: Goebel Evandro

Hosté: Rabušic, Karišik

Özkahya – Satman, Yilmaz (všichni Turecko)

Estádio António Coimbra da Mota, Estoril (Portugalsko)

Lukáš Hroššo Lukáš HroššoFoto Sport
Lukáš Hroššo
Slovenský gólman stejně jako v Seville zastoupil Přemysla Kováře. Po půlhodině hry však špatně vyběhl a málem z toho byl gól. Při snížení ránu z blízkosti stihl jen ztlumit.
6
Radoslav Kováč Radoslav KováčFoto Sport
Radoslav Kováč
Libereckým muselo zatrnout, když se po souboji sesunul s bolestivou grimasou na zem. Opět velká jistota. Navíc nahrál Josefu Šuralovi na vedoucí gól.
7
Martin Frýdek Martin FrýdekFoto Sport
Martin Frýdek
Ondřej Kušnír vykartovaný, Vladimír Coufal nemocný, to znamená práci pro Martina Frýdka. Přes jeho stranu Portugalci často útočili, ale mladý hráč utkání zvládl.
6
Miloš Karišik Miloš KarišikFoto Sport
Miloš Karišik
V této sezoně nastoupil poprvé v základní sestavě v evropském poháru za nemocného Renata Keliče po boku Kováče. A nevedl si špatně. Jistý při hlavičkových soubojích.
6
Jiří Fleišman Jiří FleišmanFoto Sport
Jiří Fleišman
Nebál se hrát. Ve 35. minutě se odvážně vydal do útoku. V prvním poločase přes něj Estorilští dvakrát nebezpečně prošli. Na začátku druhé půle namazal soupeři do brejku.
5
Isaac Sackey Isaac SackeyFoto Sport
Isaac Sackey
Opět důležitý článek v sestavě Liberce, který však nevyčnívá. Ve středu pole ovšem nesmírně platný hráč. Obzvláště, když v záloze portugalský tým český přehrával.
7
Josef Šural Josef ŠuralFoto Sport
Josef Šural
V 18. minutě vystřelil po rohovém kopu pohotově přes hlavu, byla to vůbec první střela Liberce v zápase, a poslal hosty do vedení. Solidní výkon.
7
David Pavelka David PavelkaFoto Sport
David Pavelka
Po čtvrthodině hry Liberec poprvé po jeho nahrávce Šuralovi zahrozil. Několikrát vystihl přihrávku soupeře a založil protiútok. Blýskl se nahrávkou na druhý gól Slovanu.
6
Sergej Rybalka Sergej RybalkaFoto Sport
Sergej Rybalka
Z jeho povedeného rohového kopu padl vedoucí gól Liberce, jinak má technický záložník určitě na víc. Možná to byl jeho poslední zápas za Slovan.
5
Vladislav Kalitvincev Vladislav KalitvincevFoto Sport
Vladislav Kalitvincev
Byl dost nevýrazný. Po půlhodině hry si ukrajinský záložník prohodil strany se Šuralem. Stejně jako u Rybalky pro něj platí, že to byl asi jeho poslední duel za český tým.
4
Michael Rabušic Michael RabušicFoto Sport
Michael Rabušic
Spíše zase běhal bez míče, na hrotu byl odříznutý, potřeboval by větší podporu od záložníků, opět neúnavně dřel. Velká pochvala za jeho parádní gólovou akci ze 70. minuty.