Jonáš Bartoš
21. srpna 2015 • 04:59

Útok, signály, střelec Kopic. Co se povedlo Plzni pod novým koučem?

TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve vyprodané Doosan Aréně se zase tleskalo. Po výsledkové krizi, která v Plzni vyvrcholila vyřazením z kvalifikace Ligy mistrů a odvoláním trenéra Miroslava Koubka, se český mistr znovu našel. Srbskou Vojvodinu Západočeši mleli prakticky celých devadesát minut a naprosto zaslouženě zvítězili 3:0. Co se pod vedením nového trenéra Karla Krejčího a jeho asistenta Pavla Horvátha povedlo a kde ještě tým trápí nějaké bolístky?+ Nažhavený útok s Limberským v čele

Plzeňský kapitán nastoupil do utkání s obrovským odhodláním. A také evidentně s ofenzivnějšími pokyny. David Limberský od prvních minut neúnavně piloval levou lajnu, aktivně se nabízel směrem dopředu. Lídr týmu hrál jako pokropený živou vodou a bylo znát, že s větší volností na place ožil. V hodnocení deníku Sport se stal mužem zápasu. „Také pan Koubek po nás chtěl, abychom byli aktivnější, aby krajní obránci útočili, bohužel se nám to nedařilo. Dneska to bylo lepší,“ usmíval se spokojený lídr plzeňského týmu.

Rajty měl trefit šibenici, ale trefil mě, smál se střelec Kopic

+ Nové signály při standardkách

První gólová střela Kopice začala promyšleným signálem po rohovém kopu. Kovařík zvolil dlouhý centr směrem na velké vápno, kde číhal Rajtoral. Plzeňskému bekovi se střela – naštěstí pro domácí – nepovedla. Míč se dostal ke Kopicovi a ten ho z první umístil přímo k tyči. O další zajímavé signály, na kterých si Krejčí i Horváth dávají evidentně záležet, nebyla ve hře domácího týmu nouze. Plzeňští hlavičkáři několikrát využili zajímavou taktiku „alá Příbram“, kdy se před vápnem semkli do klubíčka a až pak naběhli na centr.

Když v Srbsku vstřelíme gól, bude po zápase, věří Limberský

+ Režisér Hrošovský, střelec Kopic

Zařazení Patrika Hrošovského do sestavy se Karlu Krejčímu povedlo. Drobný střední záložník nedostával od Koubka v nové sezoně tolik prostoru, teď byl v plzeňské mezihře hodně cítit. Nebál se chodit pro balony, občas až příliš riskantní řešení mu vesměs vycházela. Velmi dobře zahrál i Jan Kopic, autor první a třetí plzeňské branky. U první přesně trefil balon po nepovedené střele Rajtorala, v závěru využil přesnou přihrávku po nádherné akci Petržely.

- Váhání v koncovce, obranné nepřesnosti

Viktoriáni stále ještě nejsou úplně v pohodě, občas se ve hře objevovaly zbytečné nepřesnosti. Z velké převahy šlo opět vytěžit víc branek, útočné akce mohli hráči řešit víc v klidu. Soupeř se též několikrát dostal do nebezpečných akcí, které při větší šikovnosti hostujících hráčů mohly skončit gólem. Tříbranková výhra a jako bonus vůbec první čisté konto v probíhající sezoně ale znamená velké plus a pozitivní start nového trenérského dua.

Plzeň dala poprvé tři góly. Už to muselo přijít, těšilo Vaňka

Pavel Horváth si zvyká na novou pozici
Pavel Horváth si zvyká na novou pozici

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze