Jan Podroužek
30. září 2015 • 18:49

Ščasný válel řecky: Na Kypru je nádherně, hlavně, když se tam jedu vykoupat

Sparťanský kapitán David Lafata (vlevo) a trenér Zdeněk Ščasný na tiskové konferenci před domácím utkání Evropské ligy s APOELEM
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už v Tripolisu poznával bývalé působiště, v Řecku trénoval Panathinaikos Atény nebo OFI Kréta. Teď přijel do Prahy soupeř z Kypru a trenérovi Sparty Zdeňku Ščasnému se zase vrací vzpomínky. A precizní řečtina.Den před utkáním Evropské ligy s APOELem Nikósie na tiskovce pomohl i slečně překladatelce. „Jaký pro vás bude APOEL soupeř, jak…,“ hledala černovlasá tlučmocnice česká slovíčka. „Jak ho známe, jestli se považujeme za favorita,“ pomohl rychle Ščasný.

Pak něco rychle zamumlal řecky. „To jsem jenom říkal pánovi, že budu odpovídat v češtině, protože je vás tady z Česka víc a je to slušnost,“ vysvětlil.

„No jo, působil jsem tam asi před 153 lety…,“ smál se při vzpomínce na svou hráčskou kariéru. V roce 1991 začal hrát v kyperském klubu Anagennisi Dherynia, o rok později začal pomáhat i jako mládežnický trenér a v roce 1993 se vrátil zpátky do Česka.

„Ke Kypru mám nádherný vztah, hlavně teda když se tam jedu vykoupat, to je úžasný,“ smál se. „Ale teď vážně, sleduju tamní fotbal jako ten řecký, ale spíš na výsledky na internetu, nebo když jsme tam během přípravy nebo na dovolené, tak se zajdu podívat na zápas, když se hraje. Možná je to výhoda, žil jsem tam, znám jejich mentalitu,“ vyprávěl Ščasný.

To se hodí před důležitým zápasem, kterým si Sparta buď přiblíží, nebo oddálí postup do jarní fáze Evropské ligy. Zápas Sparty s APOELEM sledujte ve čtvrtek od 19:00 na iSport.cz ONLINE.

Výhra bude důležitá pro vývoj skupiny, říká Ščasný

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze