APOEL ztrácí na Spartu 2 body, Liverpool jen remizoval s Kazaní

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

SOUHRN ČTVRTEČNÍCH ZÁPASŮ EL | Fotbalisté APOELu Nikósie zvítězili v Evropské lize nad Asterasem Tripolis 2:1 a po prvním zisku ve skupině K jim patří třetí místo s dvoubodovou ztrátou na druhou Spartu. Libereckou skupinu vede bez ztráty bodu Braga, zatímco Villareal sesadil Plzeň z druhého místa.

Zápas v Nikósii neměl hladký průběh, protože v prvním poločase musel být kvůli výpadku osvětlení na více než deset minut přerušen. V té chvíli vedli překvapivě hosté, po osmi minutách skóre otevřel Braian Lluy. Vynucená pauza ale prospěla domácím. V závěru dvanáctiminutového nastavení z penalty vyrovnal Fernando Cavenaghi a v 59. minutě se po rohovém kopu prosadil Carlao.

Skupině F vládne bez ztráty bodu Braga, která na domácím stadionu dokázala porazit Marseille 3:2. Všechny branky padly po přestávce a bylo to pořádné drama. Braga po gólech Hassana a Eduarda vedla v 77. minutě už 2:0, jenže o deset minut později už bylo zásluhou Alesssandriniho a Batshuayiho vyrovnáno.

Domácí si však nakonec svou stoprocentní bilanci udrželi, v 88. minutě se totiž prosadil Alan. Braga je jasně první, druhý Liberec má o pět bodů méně.

Villareal zničil Minsk, Plzeň padla

V plzeňské skupině F si Villareal bez problémů poradil s Dinamem Minsk. Už prvním poločase se dvakrát prosadil Cédric Bakambu, po přestávce přidali branky také Soldado a Bailly. Villareal je druhý, Plzeň má o tři body méně, skupinu vede zatím stoprocentní Rapid Vídeň.

Basilej se Suchým a Vaclíkem nepotvrdila roli favorita, ačkoliv nad Belenenses vedla. Na Langův gól ale po nedůrazného hlavičce Suchého odpověděl Leal a těsně před přestávkou dokonal obrat Kuca. O vedení ve skupině C ale švýcarský tým nepřišel, protože Fiorentina také nezvládla domácí zápas (s Lechem Poznaň).

Tottenham prohrál, Liverpool má jen bod

Nedařilo se anglickým týmům. Tottenham sice na stadionu Anderlechtu po brance Eriksena rychle vedl, ale po zásazích domácích Gilleta a Okaky odjel z Bruselu bez bodu. Skupinu J vede Monako po těsné výhře 1:0 nad Karabachem.

Liverpool i potřetí v Evropské lize remizoval 1:1, tentokrát i přes 35 střel nedokázal doma porazit Rubin Kazaň. Jürgenovi Kloppovi tak premiéra na Anfield Road vítězstvím neskončila. Liverpool je i bez výhry druhý, ve skupině B totiž zatím vítězí pouze Sion, který překvapivě veze tři body z Bordeaux. Jaroslav Plašil za domácí odehrál 64 minut.

Dortmund nezaváhal, Molde zdolalo i Celtic

Dortmund zvítězil 3:1 na hřišti ázerbájdžánské Gabaly. O všechny branky Borussie se postaral Pierre-Emerick Aubameyang, který už v této sezoně zaznamenal 17 gólů v 15 zápasech. Favorizovaný německý tým vede tabulku skupiny C o tři body před Krasnodarem.

Největším překvapením této sezony Evropské ligy je norské Molde, které vévodí skupině A. Dnes si vyšláplo na Celtic Glasgow (3:1). Skotský tým zůstal bez výhry, stejně jako Ajax Amsterodam. Nizozemci nestačili na Fenerbahce (0:1), na jehož lavičce zůstal Michal Kadlec.

Fotbalová Evropská liga - 3. kolo základních skupin:

Skupina A

Molde - Celtic Glasgow 3:1 (2:0)

Branky: 11. Kamara, 18. Forren, 56. Elyounoussi - 55. Commons.

Liverpool - Kazaň 1:1 (1:1)

Branky: 37. Can - 15. Devič. ČK: 36. Kuzmin (Kazaň).

Bordeaux - Sion 0:1 (0:1)
Branka: 21. Lacroix. ČK: 86. Khazri (Bordeaux)

Midtjylland - Neapol 1:4 (1:3)
Branky: 43. Pušič - 31. a 41. Gabbiadini, 19. Callejón, 90.+4 Higuaín.

1. Neapol 8 6 1 1 23:5 19
2. Midtjylland 8 3 1 4 9:18 10
3. Club Brugge 6 1 2 3 4:11 5
4. Varšava 6 1 1 4 4:10 4

Skupina E

Rapid Vídeň - Viktoria Plzeň 3:2 (1:1)

Branky: 34. S. Hofmann, 52. Schaub, 68. Petsos - 12. Ďuriš, 76. Hrošovský. Rozhodčí: Pawson - Kirkup, Betts (všichni Angl.). ŽK: Dibon - Kovařík. Diváci: 38.400.

Villarreal - Dinamo Minsk 4:0 (2:0)
Branky: 17. a 32. Bakambu, 61. Soldado, 71. Bailly.

1. Villareal 14 9 3 2 23:13 30
2. Rapid Vídeň 8 5 0 3 10:16 15
3. Plzeň 6 1 1 4 8:10 4
4. Din. Minsk 6 1 0 5 3:11 3

Skupina F

Slovan Liberec - FC Groningen 1:1 (0:0)
Branky: 87. Luckassen - 90.+6 Hoesen. Rozhodčí: Dingert - Pickel, Bornhorst - Dankert, Hartmann (všichni Něm.). ŽK: Pokorný, Luckassen - Tibbling, Hateboer. ČK: 83. M. de Leeuw (Groningen). Diváci: 8793.

Braga - Marseille 3:2 (0:0)
Branky: 61. Hassan, 77. Eduardo, 88. Alan - 84. Alessandrini, 87. Batshuayi.

1. Braga 12 6 2 4 16:15 20
2. Marseille 8 4 1 3 13:9 13
3. Liberec 6 2 1 3 6:8 7
4. Groningen 6 0 2 4 2:8 2

Skupina G

Lazio Řím - Rosenborg 3:1 (1:0)

Branky: 28. Matri, 54. Felipe Anderson, 79. Candreva - 69. Söderlund. ČK: 6. Mauricio (Lazio).

Skupina H

Sporting Lisabon - Skënderbeu Korcë 5:1 (2:0)

Branky: 64. a 77. M. Pereira, 37. Aquilani z pen., 41. Montero z pen., 69. Figueiredo - 89. Jashanica. ČK: 24. Salihi (Korcë).

Lokomotiv Moskva - Besiktas 1:1 (0:0)
Branky: 54. Maicon - 64. Gomez. ČK: 69. Čorluka (Lokomotiv).

1. Lok. Moskva 8 3 3 2 13:10 12
2. Sporting 8 3 1 4 15:15 10
3. Besiktas Istanbul 6 2 3 1 7:6 9
4. Korca 6 1 0 5 4:13 3

Skupina I

Fiorentina - Lech Poznaň 1:2 (0:0)

Branky: 90. Rossi - 65. Kownacki, 82. Gajos. ČK: Rebič (Fiorentina).

Basilej - Belenenses 1:2 (1:2)
Branky: 15. Lang - 27. Leal, 45.+1 Kuca.

Anderlecht Brusel - Tottenham 2:1 (1:1)
Branky: 13. Gillet, 75. Okaka - 4. Eriksen.

1. Tottenham 10 5 2 3 17:12 17
2. Anderlecht 10 4 1 4 12:11 13
3. Monaco 6 1 3 2 5:9 6
4. Karabach 6 1 1 4 4:8 4

Skupina K

Schalke - Sparta Praha 2:2 (1:0)

Branky: 6. Di Santo, 73. Sané - 50. Fatai, 63. Lafata. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.). ŽK: Höjbjerg - Costa, Hybš. Diváci: 51.244.

APOEL Nikósie - Tripolis 2:1 (1:1)
Branky: 45.+9 Cavenaghi z pen., 59. Carlao - 8. Lluy.

1. Sparta 12 6 4 2 21:12 22
2. Schalke 8 4 3 1 15:6 15
3. Asteras 6 1 1 4 4:12 4
4. Apoel 6 1 0 5 3:12 3