9. března 2016 • 18:45

Krejčího uchvátil Kincl proti Laziu: Tehdy to byl zážitek, teď sen

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Proti Chelsea se mu klepala kolena, teď však záložník Ladislav Krejčí patří mezi opory Sparty a v osmifinále Evropské ligy proti Laziu by měl být jedním z lídrů ofenzivy. „Bude to další nádherný zápas před vyprodaným stadionem,“ rozplýval se na tiskové konferenci.Jako jeden z mála sparťanů zažil naživo legendární utkání proti Laziu z roku 2003, kdy gólem v poslední minutě vystřelil postup do jarní fáze Ligy mistrů Marek Kincl. „Byl jsem tady na stadionu a krása, velký zážitek,“ prozradil.

Na Letnou by na čtvrteční duel proti Laziu mělo dorazit kolem 18 tisíc fanoušků, což je snížená kapacita pro utkání Evropské ligy. „Další nádherný zápas před vyprodaným stadionem,“ těší se sparťanský záložník Ladislav Krejčí.

„V domácích zápasech je většinou tlak vyvíjen na nás, nyní jsou favoritem spíš oni. To však neznamená, že si půjdeme jen tak zahrát. Postup by byla senzace pro nás všechny,“ popisoval, jak k utkání tým přistupuje.

Krejčí vzpomíná na památný Kinclův gól proti Laziu

Zápas s italským soupeřem je pro něho symbolický. Už párkrát se totiž v minulosti spekulovalo, že by právě do Serie A mohl z Letné zamířit. „To bylo už tolikrát… Neberu to jako nějakou výjimku. Všechny tyto zápasy jsou hodně sledované a není to jen o Laziu,“ ohradil se proti tvrzení, že by se mohl skautům z Apeninského poloostrova připomenout.

Sám si však pamatuje jako malý kluk prosincový duel z roku 2003, kdy gólem v 93. minutě poslal Marek Kincl Spartu do jarních bojů Ligy mistrů. „Byl jsem tu na stadionu a byl to krásný zážitek. Sen pro každého fotbalistu,“ přiznal.

„ Po tom zápase jsme měli na Strahově vyhlašování nejlepších hráčů v jednotlivých ročnících a přišel tam právě Kincl. To nadšení z něho čišelo ještě druhý den,“ dodal Krejčí.

Ščasný: Pro Lazio je Evropská liga hlavní soutěží

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze