30. září 2016 • 13:40

Mourinho se rozčílil na asistenty. Zmatený Pogba nevědel, co hrát

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Utkání základní skupiny Evropské ligy proti Zorji Luhaňsk ještě nezačalo a trenér Manchesteru United José Mourinho se už pořádně zlobil. Za všechno mohly mylné taktické pokyny, které hráčům předali jeho asistenti. Favorit nakonec nezaváhal, ačkoliv ukrajinského soupeře porazil pouze 1:0. Jediný gól utkání vstřelil v 69. minutě Zlatan Ibrahimovic.Mourinha rozčílilo, že hosté na Old Trafford nastoupili v jiném rozestavení, než United čekali. „Změnili ho před zápasem,“ vysvětloval trenér po utkání. 

United museli na novou situaci bleskově zareagovat. Mourinho si k sobě přivolal Paula Pogbu, kterému vysvětloval taktické změny. „Byl trochu zmatený. Moji asistenti by se měli postarat o každý takový detail,“ vyčinil jim před novináři.

Televizní kamery zaznamenaly, jak si k sobě přivolal asistenta Ruie Fariu, s nímž spolupracuje už od dob angažmá v FC Porto. Pak došel také za Giovannim Cerrou, který má na starosti rozbory soupeřovy hry, a bavili se nad složkou jeho pokynů.

Po utkání si Mourinho mohl zhluboka vydechnout. Zlatan Ibrahimovic v 69. minutě uklidil do sítě nepovedenou střelu Waynea Rooneyho a United slavili hubené vítězství 1:0.

Portugalského kouče především těšilo, že se tým dokázal výsledkově zvednout po sérii špatných výsledků. „Jeden týden – tři porážky, další týden – tři vítězství. Nebyl jsem v depresi, a teď ani neskáču do stropu,“ podělil se Mourinho o své pocity.

Víc ho tíží nabitá termínová listina po nadcházející reprezentační přestávce. V sedmi dnech musí United zvládnout zápasy s Liverpoolem, Fenerbahce Istanbul a Chelsea.

„S Liverpoolem jsme mohli hrát v sobotu, nebo v neděli, ale hrajeme s ním v pondělí. Je to pro nás trochu otrávený dárek,“ postěžoval si.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze