4. května 2017 • 23:08

United nakročili do finále Evropské ligy! Vyhráli na půdě Celty Vigo

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli úvodní semifinále Evropské ligy na hřišti Celty Vigo 1:0. Jedinou branku dnešního zápasu vstřelil ve druhém poločase z přímého kopu Marcus Rashford. Odveta na Old Trafford je na programu příští týden.

První šanci si sice vypracovali domácí, když ale Wass hlavou těsně minul, favorizovaní United převzali iniciativu. V cestě jim však v prvním poločase stál skvěle chytající Álvarez. Brankář Viga si nejprve poradil s Rashfordovou ranou a zastavil i úniky Mchitarjana s Lingardem.

Rovněž úvod druhého poločasu patřil Celtě, ale po příležitostech Wasse a Sista skórovali hosté. Rashford byl kousek před vápnem faulován a z nařízeného přímého kopu se manchesterský útočník nemýlil. Vigo už zápas zdramatizovat nedokázalo a United se opět přiblížili poslední evropské trofeji, která jim chybí ve sbírce.

Hosté: 67. Rashford

Domácí: S. Álvarez – Mallo (C) (90+2. Beauvue), Cabral, Roncaglia, J. Castro – Wass (74. Jozabed), Radoja, P. Hernández – Aspas, Guidetti, Sisto.

Hosté: Romero – A. Valencia (C), Bailly, Blind, Darmian – A. Herrera, P. Pogba, Fellaini – Rashford (80. Martial), Lingard, Mchitarjan (78. Young, 89. Smalling).

Domácí: Villar, Beauvue, Bongonda, Díaz, Fontàs, Gómez, Jozabed

Hosté: de Gea, Carrick, Martial, Mata, Rooney, Smalling, Young

Domácí: Mallo

Hosté: Fellaini, P. Pogba

Sergej Karasev – Anton Averjanov, Tichon Kalugin (všichni Rusko)

Estadio Balaídos, Vigo

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.