Arsenal prohrál, stejně jako United s teenagery. Slovan už je ze hry

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Manchesteru United v 5. kole základních skupin Evropské ligy prohráli v sestavě plné teenagerů na půdě Astany 1:2. Definitivně ze hry o postup je po prohře s Besiktasem Istanbul Slovan Bratislava. Arsenal sice díky Aubameyangovi vyhrál první poločas, ale po dvou gólech Kamady se nakonec poměrem 2:1 radovali z výhry hosté z Frankfurtu. Kanonýři tak musí postup potvrdit v posledním zápase skupiny proti Lutychu.

V základní sestavě Manchesteru bylo hned sedm hráčů mladších 20 let a stejný počet jich čekal na šanci na střídačce. Mezi nimi byl poprvé na lavičce náhradníků v evropských pohárech i český brankář Matěj Kovář. Aktivitu United přetavil v gól pouze kapitán Jesse Lingard. Jenže v 55. minutě se z úhlu trefil Dmitrij Šomko a zanedlouho si střílený centr srazil do vlastní branky Di'Shon Bernard. V Evropské lize United prohráli poprvé po 15 utkáních.

Arsenal vedl po brance Aubameyanga ze závěru první půle. Eintracht si ale díky dvěma gólům Daichiho Kamady po přestávce odvezl tři body. Londýnský klub už sedm soutěžních zápasů čeká na vítězství, což se mu naposledy stalo v roce 1992, tedy před érou pozdějšího dlouholetého trenéra Arséna Wengera.

Wolverhampton v utkání na půdě Bragy inkasoval jako první, ale nakonec v poločase vedl 3:1 i díky devátému gólu Mexičana Raúla Jimenéze v sezoně Evropské ligy včetně kvalifikace. Po změně stran ale Paulinho a Fransergio zařídili dělbu bodů, která oběma soupeřům zajistila jarní play off.

Slovan díky Danielovi vedl a virtuálně byl ve hře o postup, ale nejenže mu nenahrál výsledek v Braze, Besiktas navíc v druhé půli zápas otočil. V nastaveném čase dokonal z penalty obrat Adem Ljajič. Druhý Čech působící ve Slovanu Jurij Medveděv kvůli zranění chyběl.

Michal Sadílek s Eindhovenem nestačil na Sporting Lisabon a prohrál 0:4. Výhru domácích zařídil dvěma brankami a dvěma asistencemi kapitán Bruno Fernandes. PSV zároveň ztratilo šanci na postup, neboť Linec vyhrál nad Rosenborgem 2:1 a zajistil si jarní pokračování.

AS Řím si hladce poradil s Basaksehirem 3:0. Hosté se ujali tříbrankového vedení už v první půli, góly vstřelili Jordan Veretout z penalty, Justin Kluivert a Edin Džeko.

Dramatický závěr se odehrál v Haagu, kde hraje zápasy při opravách stadionu Alkmaar. Domácí prohrávali s Partizanem Bělehrad ještě v 88. minutě 0:2, navíc hráli v deseti bez vyloučeného Myrona Boadua. Dvěma brankami Ferdyho Druijfa ale dokázali vyrovnat a zajistili si postup právě na úkor srbského mužstva.

Podobně hektické utkání sledovali i diváci v Budapešti. Domácí Ferencváros neproměnil pokutový kop, přesto ale díky další penaltě z první minuty nastaveného času vedl nad Espaňolem Barcelona 2:1. Jen tři minuty poté byl ale vyloučen domácí Eldar Čivič a hosté přesilovku využili, v šesté minutě nastavení vyrovnal Sergi Darder.

Gólové hody byly k vidění v utkání Malmö s Dynamem Kyjev, které řídil Pavel Královec. Domácí strhli vyrovnané utkání na svou stranu v 96. minutě, když se podruhé v zápase prosadil Markus Rosenberg. Pomohla tomu i červená karta pro záložníka Dynama Sydorčuka půl hodiny před koncem.

Trabzonspor bez zraněného Filipa Nováka prohrál doma s Getafe 0:1. Jedinou branku dal v 50. minutě z otočky uvnitř pokutového území Jaime Mata.

Malmö - Dynamo Kyjev 4:3 (1:2)
Branky: 48. a 90.+6 Rosenberg, 2. Bengtsson, 57. Rakip - 18. Mykolenko, 39. Cygankov, 77. Verbič. ČK: 65. Sydorčuk (Dynamo)

Branky: 48. Johnsen - 20. Goiginger, 54. Frieser

Sporting Lisabon - PSV Eindhoven 4:0 (3:0)

Guimaraes - Standard Lutych 1:1 (1:1)
Branky: 45.+2 André Pereira - 40. Lestienne z pen.

1. Arsenal 6 3 2 1 14:7 11
2. Frankfurt 6 3 0 3 8:10 9
3. Lutych 6 2 2 2 8:10 8
4. Guimarães 6 1 2 3 7:10 5

Skupina G:

Feyenoord Rotterdam - Glasgow Rangers 2:2 (1:0)

Skupina H:

CSKA Moskva - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:0)
Branky: 76. Čalov - 66. Keseru

Ferencváros Budapešť - Espaňol Barcelona 2:2 (1:1)
Branky: 23. Siger, 90.+1 Škvarka - 31. Melendo, 90.+6 Darder. ČK: 90.+4 Čivič (Ferencváros)

Braga - Wolverhampton 3:3 (1:3)
Branky: 6. Horta, 64. Paulinho, 79. Fransergio - 14. Jimenéz, 34. Doherty, 35. Traoré

Besiktas Istanbul - Slovan Bratislava 2:1 (0:1)
Branky: 75. Roco, 90.+2 Ljajič - 35. Daniel

1. Braga 6 4 2 0 15:9 14
2. Wolves 6 4 1 1 11:5 13
3. Bratislava 6 1 1 4 10:13 4
4. Besiktas Istanbul 6 1 0 5 6:15 3