ANALÝZA: Arsenal rád riskuje. Sázka na trpělivost, co presink? | iSport.cz
Jakub Konečný
8. dubna 2021 • 17:00

ANALÝZA: Arsenal rád riskuje. Sázka na trpělivost, co presink?

Vstoupit do diskuse
0
 • Zanalyzovali jsme hru ArsenaluZanalyzovali jsme hru ArsenaluFOTO: koláž iSport.cz

  Arsenal platí už dlouhá léta za tým s obrovským potenciálem, který se však stále nedaří naplnit. Skvělá představení střídají ostudné propadáky, dechberoucí kousky zase nepochopitelné minely. Jakou tvář ukážou Gunners proti Slavii, je těžké odhadovat. Každopádně je třeba se mít maximálně na pozoru, provizorní obranu Pražanů čeká další náročná výzva…

 • ROZESTAVENÍ: KLASIKA 4-2-3-1

  Arsenal je pro Mikela Artetu první štací v roli hlavního trenéra, předtím se řemeslu učil coby asistent Pepa Guardioly v Manchesteru City. Od svého učitele odkoukal mnohé včetně záliby ve zkoušení a střídání různých rozestavení. Od prosincového vítězství nad Chelsea (3:1) nicméně Arsenal nastoupil dvaadvacetkrát za sebou v systému 4-2-3-1, který typologii kádru sedí patrně nejvíc, takže proti Slavii by se na tom podle všeho nemělo nic měnit.

  7 - V této sezoně představil Arsenal už sedm různých rozestavení. Kromě nejobvyklejšího 4-2-3-1 i 5-4-1 (pětkrát), 3-4-3 (pětkrát), 4-3-3 (třikrát), 4-4-2 (dvakrát), 3-4-2-1 (jednou) a 4-1-4-1 (jednou).

  Sestava Arsenalu Sestava ArsenaluFoto Reuters, Sport

 • PRESINK: MÁ MEZERY

  Když hráči Arsenalu ztratí míč, umějí vyvinout okamžitý a relativně účinný tlak na jeho opětovné získání. Pokud se jim to však hned nepovede, jejich zápal a tím i úspěšnost citelně klesá. Rozehrávku soupeře napadají ve formaci 4-4-2, kde útočníka nahoře doplňuje ofenzivní záložník, tedy většinou Martin Ödegaard. Norský reprezentant prokazuje při presinku chytrost a píli, což však už tolik neplatí pro jeho spoluhráče. Proto není těžké z obklíčení Arsenalu vyjet, ať už nákopem či průnikovou přihrávkou.

  104 - Gunners v této sezoně Evropské ligy spáchali zatím 104 fauly, míň z osmi čtvrtfi nalistů mají na kontě pouze Ajax (54) a Manchester United (49). Slavia tuto statistiku se 165 fauly vede.

  Presink Arsenalu Presink ArsenaluFoto Reuters, Sport

 • HROZBA: OTEVÍRÁNÍ BLOKU

  Byť má desátý tým Premier League na soupisce řadu rychlých hráčů, nikam nespěchá. Spíš než na rychlý protiútok sází na trpělivost a preciznost, s kterou je schopen otevřít i hodně hluboký blok soupeře. Důležitou roli při tom hraje hrotový útočník Alexandre Lacazette, který dobře seskakuje a zapojuje se do přípravné kombinace. V poslední době pak chytil skvělou formu Martin Ödegaard, který je na posledních třiceti metrech hodně kreativní a umí dát finální či průnikovou přihrávku.

  0,29 - Martin Ödegaard vykazuje v této sezoně průměrné xA 0,29 na zápas. To znamená, že vyprodukuje prakticky každá tři utkání finální přihrávku, po níž by měl padnout gól.

  Otevírání bloku Otevírání blokuFoto Reuters, Sport

 • SLABINA: RISKANTNÍ ROZEHRÁVKA

  Španělská škola trenéra Mikela Artety se samozřejmě projevuje i ve výstavbě hry od vlastní brány, při které jsou všichni hráči zvyklí jít až na samou hranu rizika. A někdy i za ni, což pak logicky vede k chybám a lacino inkasovaným gólům. To byl třeba případ situace na snímku, kdy příliš odvážnou přihrávku Bernda Lena na Daniho Ceballose vystihl útočník Olympiakosu Youssef El Arabi – a pohodlně skóroval. A stejně to dopadlo i v sobotu s Liverpoolem po podobné chybě stopera Gabriela.

  2 - Arsenal udržel v deseti utkáních Evropské ligy jen dvakrát čisté konto – proti Dundalku (3:0) a na hřišti Molde (0:3). Celkem inkasoval 10 gólů, Slavia o jeden více. Ale čistých kont má pět.

  Slabina v rozehrávce Slabina v rozehrávceFoto Reuters, Sport

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud