Problémy pro Vaclíka a spol. Favorit zachránil remízu se Slovanem v závěru

1
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Olympiakosu Pireus s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem na úvod 3. předkola Evropské ligy se Slovanem Bratislava překvapivě remizovali 1:1. Domácí favorité odvrátili porážku až v 86. minutě. Těsně předtím odstoupil ze hry hostující záložník Jaromír Zmrhal, kterého vystřídal český spoluhráč obránce Jurij Medveděv.

Na lavičce řeckých šampionů se nepovedl soutěžní debut trenérovi Corberánovi. Ten na začátku týdne nahradil kouče Martinse, jenž byl odvolán po překvapivém domácím debaklu 0:4 s Maccabi Haifa a vyřazení ve 2. předkole Ligy mistrů.

Vaclíka překonal v 63. minutě Angličan Green po zaváhání kapitána Papastatopulose a střele na zadní tyč.

Olympiakos v závěru alespoň srovnal díky hlavičce střídajícího El Arábího z rohu. Český gólman pak ještě ve velké šanci vychytal náhradníka Ramíreze. Odveta v Bratislavě se hraje za týden.

Lička o moderních trendech v Česku: Lepší se to. Vyzdvihl Svědíka či Trpišovského