8. června 2023 • 10:01

Divoké oslavy Hammers až do rána. Souček a spol. tancovali před hotelem

Autor: vmn, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
PREVIEW ligy: mladá síla, která bude čeřit vody. Zaskočí Plzeň obě „S“?
Červenku nalákala smlouva: Kvůli jednomu roku bych se nevracel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ne, tenhle večer v Praze neskončil předáním trofeje. A vítězové rozhodně nejeli na hotel s odhodláním co nejrychleji zalehnout a spát. Jinak nepovedená sezona pro fotbalisty West Hamu skončila sladkým triumfem v Konferenční lize a Hammers si ho pořádně užili. S fanoušky slavili přímo před hotelem. Hlavním hrdinou byl Jarrod Bowen, který v 90. minutě odmítl prodloužení a další drama.Tomáš Souček i Vladimír Coufal vzali na hrací plochu své děti, aby si užily první oslavy v narvaném Edenu. Jenže po hlavních oslavách šly ratolesti zpátky k maminkám, tatínky čekala dlouhá noc. V kabině, v autobuse, v hotelu, všude.

Už z klubového autobusu vysílal obránce Thilo Kehrer, jak celý tým oslavuje střelce vítězného gólu. Bowen’s on fire! znělo na cestě z Edenu k Masarykovu nádraží, poblíž kterého byl tým ubytovaný. Ironií osudu, zpěvačka Gala, která původní verzi písně před čtvrtstoletím nazpívala, se narodila jen pár hodin jízdy od Florencie.

„Samozřejmě, že jsem snil o tom, že dám v poslední minutě vítězný gól. To říkáte vždycky. Ale před těmihle fanoušky… Chtělo se mi brečet,“ vyprávěl v mixzóně oslavovaný střelec vítězného gólu. „Jsem prostě šťastný, nedokážu to vyjádřit slovy. Neměli jsme dobrou sezonu, včetně mě, ale měli jsme sen.“

Po příjezdu se fotbalisté promíchali s fanoušky a pozdě v noci se zpívalo přímo před hotelem. Příznivci Hammers se vydali svým hrdinům poděkovat a obě skupiny se potkaly naživo. Křepčící skupinou prošli všichni, tanečním krokem došel do hotelu i Tomáš Souček, to už byly dvě hodiny v noci.

S blížícím se svítáním se oslavy přesunuly do hotelu. Jiné kulisy, ale hlavní melodie zůstávala stejná, jak sdílel třeba útočník Michail Antonio. A kapitán Declan Rice nepouštěl spoluhráče spát ani ve čtyři.

Slavili i fanoušci. Po uzavření stadionu v Edenu a fanouškovské zóny na Letné se hlavním centrem stalo Staroměstské náměstí, které bylo pořádně plné. Bohužel došlo i na konflikty. Podle britských médií se střet rozhořel poté, co se policisté pokusili slavícím Angličanům zabavit světlici. Hammers měli reagovat házením lahví a petard.

Vedení West Hamu United zároveň odsoudilo chování některých svých fanoušků, kteří během zápasu v pražském Edenu házeli na hřiště kelímky a způsobili kapitánovi Fiorentiny Cristianu Biraghimu krvavé zranění na hlavě. Viníky slíbil potrestat.

„Takovéhle jednání do fotbalu nepatří a v žádném případě nereprezentuje hodnoty našeho klubu a drtivé většiny našich příznivců, kteří se tento týden v Praze chovali vzorně, stejně jako celé naše poslední dvě sezony v evropských pohárech,“ uvedl klub v prohlášení, které citovala agentura Reuters.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Tabulky skupin Pavouk Vstupenky na ME ve fotbale Tipovačka Kde sledovat EURO v TV? Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Skupina H
Články odjinud


Články odjinud