mim
Liga mistrů
Začít diskusi (0)

Jen po několika minutách středeční odvety mezi Celtikem Glasgow a Šachťorem Karaganda se zdálo, že dvoubrankové manko z prvního zápasu nebude pro Skoty překážkou. Do zápasu vstoupili v dechberoucím tempu, soupeři nepůjčili míč. Jenže skvělý brankář Mokin dlouho odmítal inkasovat. Celtic sice odpor soupeře nakonec zlomil, ale rozhodnutí přišlo až v 90. minutě, kdy Forrestův gól na 3:0 zařídil postup.

KonecLIVE Po prodl.
30

Navzdory totální dominanci od úvodního hvizdu Celtic ne a ne dostat míč do kazašské branky. Oproti úvodnímu zápasu play off Ligy mistrů, kdy ostrovní celek prohrál překvapivě 0:2, se však v odvetě proti Šachťoru Karaganda nemohl vymlouvat, že soupeři pomohlo obětování ovce jako v Kazachstánu.

Proti zvláštnímu rituálu nejvýchodnějšího klubu sezony evropských pohárů se tentokrát postavila sama UEFA a beránčí krev v Glasgow prolita nebyla. Přesto byla branka Šachťoru jako zakletá.

Na stadionu Celtic Park ji začaroval její strážce Mokin. Dvaatřicetiletý gólman likvidoval neuvěřitelnými zákroky všechny šance Celtiku. Třikrát to za první poločas vypadalo, že míč spadne za jeho záda, jenže pokaždé se odněkud vymrštila Mokinova ruka a zkazila v zárodku radost domácího publika.

Brankářovo kouzlo však pominulo pro Karagandu v nejhorší možný okamžik. Commons jen pár chvil před koncem prvního poločasu z dvaceti metrů zatočil k tyči nádhernou ránu, na kterou ani famozní Mokin nestačil, a kouzlo Karagandy se rozplynulo.

VIDEO | Nádherná trefa a Celtic vede 1:0

Tři minuty po přestávce vyrovnal stav dvojzápasu Giorgios Samaras a Celtic tak měl celé druhé dějství na vstřelení rozhodující branky.

Ve velké šanci se ocitl Stokes, ale trefil jen břevno. O pár chvil později sice stejným způsobem zahrozila Karaganda, ale zápas byl v režii domácích. Vedle nastřelení břevna navíc přidali další kopu šancí, ze kterých se však dokonale povedla jen jediná. Ta poslední!

A stála za to. Stokes se nenechal odradit svým předchozím neúspěchem a vyrazil do útoku na levém křídle, proběhl mezi třemi obránci a nacentroval Forrestovi, který rozhodl o skotském postupu.

VIDEO | Comeback! Celtic dává na 3:0 a kouč Lennon šílí radostí

Běžela devadesátá minuta a stadion explodoval radostí. Drama se šťastným koncem odšpuntovalo emoce ve všech přítomných, snad nikdo se ale neradoval tak divoce jako trenér domácích Neil Lennon.

Po Forrestově brance utíkal jak pominutý padesát metrů od střídačky k rohovému praporku, kde skočil na veselou hromadu svých svěřenců. Za parádní comeback si Celtic oslavy zasloužil. Stejně jako postup do Ligy mistrů.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů