Na Galatasarayi odklidili závěje. A pak vyřadili v LM Juventus!

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Galatasaraye v dohrávaném utkání Ligy mistrů porazili v Istanbulu Juventus 1:0 gólem z 85. minuty a na úkor soupeře postoupili do osmifinále. Úterní zápas se kvůli sněhové kalamitě dohrával za stále nepříznivého počasí až dnes.

Hosté:

Domácí: Muslera – Chedjou, Kaya, Zan – Eboué (81. Bulut), Melo, Sneijder (90+2. Gülselam), Inan (C), Riera – Yilmaz, Drogba.

Hosté: Buffon – Barzagli, Bonucci (90. Giovinco), Chiellini – Lichtsteiner, Vidal, Pogba, Marchisio (87. Quagliarella), Asamoah – Llorente, Tévez.

Domácí: Ceylan, Nounkeu, Gülselam, Bruma, Kurtulus, Colak, Bulut

Hosté: Storari, Cáceres, Ogbonna, Padoin, Isla, Giovinco, Quagliarella

Domácí: Sneijder, Bulut, Muslera

Hosté: Marchisio, Tévez

Proença – Miranda, Trigo

Türk Telekom Arena, Istanbul

Závěrečný šestý duel skupiny B byl v úterý přerušen kvůli hustému sněžení a dohrával se od 32. minuty. Ani dnes však nebyl terén kvůli nepříznivému počasí zdaleka ideální.

Domácí museli k postupu Juventus porazit, ale dlouho se jim nedařilo vstřelit kýženou branku. Až v závěru uspěl bývalý hráč Interu Milán Sneijder, který využil Drogbovu přihrávku a přízemní střelou překonal brankáře Buffona.

Nad svými krajany tak uspěl italský trenér Galatasaraye Roberto Mancini, jehož tým obsadil druhé postupové místo za Realem Madrid. Juventus zůstal s jedinou výhrou ze šesti utkání ve skupině třetí a na jaře si zahraje pouze Evropskou ligu.

Skupina B: Galatasaray Istanbul - Juventus Turín 1:0 (85. Sneijder).

1. Real Madrid 6 5 1 0 20:5 16
2. Galatasaray Istanbul 6 2 1 3 8:14 7
3. Juventus Turín 6 1 3 2 9:9 6
4. FC Kodaň 6 1 1 4 4:13 4