Galatasaray úmyslně rozoral hřiště, aby Juventus nemohl útočit | iSport.cz
13. prosince 2013 • 10:40

Galatasaray úmyslně rozoral hřiště, aby Juventus nemohl útočit

Autor: pj
TOP VIDEA
Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3 Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Galatasaray Istanbul si skandálně pomohl do osmifinále Ligy mistrů? Nespravedlivé vyřazení Juventusu, o kterém mluvil trenér Antonio Conte po zápase, nabralo nových rozměrů. Podle italských sportovních deníků byla úmyslně poničena polovina hřiště s cílem znemožnit Juventusu útočit.Juventus prohrál v Istanbulu 0:1 a byl z Ligy mistrů vyřazen. Velký ohlas však vzbudil poničený povrch. Podle trenéra Conteho byl v mnohem horším stavu než v úterý, kdy bylo utkání předčasně ukončeno kvůli sněhu a krupobití. Dohrávalo se o den později.

„Tohle nebyl fotbal. Žádali jsme delegáta UEFA, aby zápas odložil na jindy, ale vůbec neposlouchal. Poškodilo nás to a je to nespravedlivé,“ čertil se Conte před novináři, že jeho tým nemohl hrát fotbal, na jaký je zvyklý.

Na snímku zaměstnanci Galatasaraye zrovna "orají" polovinu hřiště, na které po celý druhý poločas útočil Juventus.
Na snímku zaměstnanci Galatasaraye zrovna "orají" polovinu hřiště, na které po celý druhý poločas útočil Juventus.

Teď navíc italské deníky přišly se skandálním odhalením. Galatasaray údajně nařídil svým zaměstnancům, kteří se starají o údržbu trávníku, aby poničili polovinu hřiště a Juventus nemohl útočit svým typickým způsobem.

Utkání se totiž ve středu dohrávalo od 32. minuty, tudíž první poločas trval pouhých třináct minut. Po změně stran měl Galatasaray výhodu kvalitnějšího povrchu před brankou Juventusu.

Deník Tuttosport tvrdí, že i když z povrchu zmizel sníh, správce nařídil hřiště rozorat speciálními hráběmi. „Snad aby vypěstovali brambory,“ žertuje list a poukazuje na snímky pořízené těsně před zápasem. Zatímco levá strana je zničena zablácenými brázdami, ta pravá je v mnohem lepším stavu.

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud