19. února 2014 • 23:22

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Arsenal přišel v prvním poločase zápasu s Bayernem o dva své hráče. Nejprve musel kvůli zranění vystřídat Kieran Gibbs a později ho následoval vyloučený brankář Wojciech Szczesny. Ostrý zákrok polského gólmana domácí celek hodně oslabil. Bayern využil početní převahu ve druhém poločase, kdy se náramně trefil Toni Kroos. Do odvety osmifinále Ligy mistrů tak půjde díky výhře 2:0 v lepší pozici obhájce trofeje.

Hosté: 54. Kroos, 88. T. Müller

Domácí: Szczęsny – Sagna, Mertesacker (C), Koscielny, Gibbs (31. Monreal) – Oxlade-Chamberlain (74. Rosický), Flamini, Özil, Wilshere, Cazorla (38. Fabiański) – Sanogo.

Hosté: Neuer – Lahm (C), Dante, J. Boateng (46. Rafinha), Alaba – Robben, Martínez, Alcântara (79. C. Pizarro), Kroos, Götze – Mandžukić (65. T. Müller).

Domácí: Fabiański, Monreal, Jenkinson, Rosický, Gnabry, Podolski, Giroud

Hosté: van Buyten, Rafinha, Contento, Müller, Pizarro

Domácí: Szczęsny (č), Sanogo, Rosický

Hosté: J. Boateng, Mandžukić

Rizzoli – Faverani, Stefani

Emirates Stadium, London

V prvním poločase jako kdyby ani jeden z týmu netoužil po vstřelení branky. První dostal šanci Arsenal. V 9. minutě po faulu Boatenga na Mesuta Özila odpískal italský sudí pokutový kop pro domácí. Faulovaný hráč by však penaltu kopat neměl, jak zní lidová tradice a ta se londýnskému klubu vymstila. Özil pokutový kop trestuhodně zahodil.

VIDEO| Podívejte se na penaltu Mesuta Özila

Šanci v podobě další penalty dostal o několik minut i Bayern. Ve 37. minutě po tvrdém souboji srazil ve vápně brankář domácích Wojciech Szczesny unikajícího Arjena Robbena a sudí opět neváhal.

Červená karta pro brankáře "kanonýrů" a další střela z bílého puntíku pro bavorský velkoklub. Penalty se ujal obránce David Alaba a jeho střela skončila pouze na tyči. Poločas tak branku nenabídl.

VIDEO | ostrý střet mezi Arjenem Robbenem a gólmanem Arsenalu Szczesnym

VIDEO| Podívejte se na neproměněnou penaltu Davida Alaby

Branky se dočkal Bayern pár minut po přestávce. V 54. minutě se parádním obloučkem trefil záložník Toni Kroos. Druhý zásah Bayernu obstaral v 88. minutě po centru kapitána Lahma Thomas Müller. Německý šampion tak ovládl první utkání v Londýně a připravil si dobrou pozici pro odvetu, která se odehraje na jeho hřišti.