26. srpna 2015 • 23:00

Rooney je zpátky! První hattrick v pohárech od debutu v roce 2004

Autor:
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

V posledních dnech se o tom hodně psalo. Wayne Rooney nemá formu. Wayne Rooney nesedí do herního stylu trenéra Van Gaala. A byl to právě Wayne Rooney, kdo zavřel všem kritikům pusu a třemi góly sestřelil v odvetě Ligy mistrů belgické Bruggy. Svým skvělým představením tak pomohl United k jasné výhře a zajistil klubu návrat do skupinové fáze milionářské soutěže.Byl to jeho teprve druhý hattrick v evropských pohárech. Ten první vstřelil anglický reprezentační kapitán při svém debutu v roce 2004 proti Fenerbahce. Bylo 28. září. Tehdy osmnáctiletý mladík nastoupil po boku nizozemského kanonýra Ruuda van Nistelrooye a tureckému celku nasázel tři góly.

O jedenáct let později v srpnu roku 2015, se devětadvacetiletý lídr United staví v odvetě Ligy mistrů proti belgickým Bruggám a trefuje se vůbec poprvé od 4. dubna 2015, kdy pokořil obranu Aston Villy. Do střelecké listiny se kapitán „rudých ďáblů“ zapisuje hned třikrát.

Odpovídá tím tak i na kritiku, která se v posledních týdnech snesla na jeho hlavu. Zlí jazykové tvrdili, že Rooney už je za svým vrcholem a góly od něj nelze čekat. Omyl! Anglický fotbalista na hřišti Brugg řádil jako černá ruka.

První branku mu připravil talentovaný Memphis Depay, druhá byla po parádní souhře opět s nizozemským mladíkem a Anderem Herrerou. Třetí gól vsítil paradními houslemi, když využil přihrávky od Juana Maty.

Gary Lineker Rooneyho počínání trefně vystihl ve svém příspěvku na Twitteru. „Je to pitomé být útočníkem. Nic se vám nedaří, pak vstřelíte gól a najednou jde všechno lehce,“ napsal anglický internacionál.

Wayne Rooney se modlí po vstřelené brance.
Wayne Rooney se modlí po vstřelené brance.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze