Pražská "S" čeká osmifinále. Sparta i Slavia jdou v Lize mistryň dál | iSport.cz
11. října 2017 • 20:47

Pražská "S" čeká osmifinále. Sparta i Slavia jdou v Lize mistryň dál

Sparťanky si zahrají osmifinále Ligy mistryň
Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

Fotbalistky obou pražských "S" si zahrají osmifinále Ligy mistryň. Sparťanky v odvetě 1. kola doma porazily PAOK Soluň 3:0 a po venkovním vítězstvím 5:0 stvrdily pohodlný postup. Také české šampionky slávistky i podruhé vyhrály, když po triumfu 3:1 v Bělorusku zdolaly Minsk v Edenu v přestřelce 4:3. Další soupeřky určí oběma pražským klubům pondělní los.

Sparta si osmifinále prestižní ženské soutěže zahraje poprvé od roku 2012. Letenské hráčky měly s řeckým mistrem v odvetě více práce než před týdnem v Soluni a v úvodu přežily dvě šance PAOK. V 27. minutě na druhé straně propadl centr od Mocové až ke Staškové, která z bezprostřední blízkosti nezaváhala a poslala letenské hráčky do vedení.

Po změně stran sparťanky přidaly ještě dva přesné zásahy. Po hodině hry se elegantní patičkou prosadila na malém vápně Mocová a dvě minuty před koncem se podobně jako při prvním gólu zblízka trefila Stašková.

Slavia se na výhru nadřela mnohem víc než Sparta a dvakrát musela otáčet nepříznivý stav. Druhý gól Pražanky inkasovaly po sporné penaltě a v poločase prohrávaly 1:2.

Po změně stran však třemi brankami obrátily skóre na 4:2. Hattrickem se v utkání blýskla Svitková, která zaznamenala v 85. minutě vítěznou trefu. V závěru běloruský šampion už jen snížil. Ženský výběr červenobílých tak porazil Minsk potřetí v krátké době, vedle obou zápasů 1. kola Ligy mistryň ho zdolal i v létě v přípravě.

Zatímco sparťanky se mohou těšit na osmifinále po pěti letech, slávistky se mezi nejlepších šestnáct celků Evropy probojovaly potřetí za sebou. V předminulé sezoně dokráčely až do čtvrtfinále.

Sparta Praha - PAOK Soluň 3:0 (1:0)

Branky: 27. a 88. Stašková, 61. Mocová. První zápas: 5:0, postoupila Sparta.

Sestava Sparty: Dorseyová - Vyštejnová, Odehnalová, Rabenová, Kladrubská - Hälinenová (53. Kolanderová), Bertholdová, I. Martínková (41. Ringelová), Nepokojová (86. Bužková) - Stašková - Mocová. Trenér: Janota.

Slavia Praha - Minsk 4:3 (1:2)

Branky: 7., 63. a 85. Svitková, 83. Cahynová - 4. Dubenová, 34. Chimičová z pen., 90. Ogbiagbevhaová. První zápas: 3:1, postoupila Slavia.

Sestava Slavie: Votíková - Chlastáková, Bartovičová, Pincová, Bartoňová - Cahynová, Krejčiříková - Divišová (89. Veselá), Svitková (90. Jarchovská), Szewieczková (87. Necidová) - Kožárová. Trenér: Medynský.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)