13. února 2018 • 22:35

Vaclík dostal od City čtyři góly. Juventus ztratil výhru s Tottenhamem

Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Fotbalisté Basileje s brankářem Tomášem Vaclíkem a obráncem Markem Suchým nezvládli úvodní duel osmifinále Ligy mistrů a doma podlehli Manchesteru City 0:4. V druhém dnešním zápase Juventus Turín doma neudržel dvoubrankový náskok po trefách Gonzala Higuaína a jen remizoval s Tottenhamem 2:2. Nejprve snížil Harry Kane a o vyrovnaní se postaral Christian Eriksen.

Domácí:

Hosté: 14. Gündoğan, 18. B. Silva, 23. Agüero, 53. Gündoğan

Domácí: Vaclík – Lacroix, Xhaka, Suchý (C) – Lang, Frei, Serey Dié, B. Riveros – M. Elyounoussi (85. Bua), Stocker (71. Al. Ajeti) – Oberlin.

Hosté: Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph – De Bruyne (63. Silva), Fernandinho, Gündoğan – B. Silva, Agüero (86. Danilo), Sterling (57. Sané).

Domácí: Zuffi, van Wolfswinkel, Salvi, Ajeti, Manzambi, Petretta, Bua

Hosté: Bravo, Danilo, Stones, Laporte, Sané, Silva, Foden

Domácí: Xhaka, Serey Dié

Hosté: Fernandinho, Gündoğan

Eriksson – Klasenius, Wärnmark (všichni Švédsko)

St. Jakob-Park, Basilej

36 000 diváků

Vaclík očekával, že duel bude pro Basilej náročný. Vždyť se potkaly týmy s nejnižším a naopak nejvyšším držením míče ve skupině ze všech osmifinalistů. Manchester také od začátku diktoval tempo a Vaclík už v úvodu musel vyrazit hlavičku Fernandinha. Pak se Basilej pokoušela o penaltu, ale sudí pád Obertina ve vápně neodpískal.

Ve 14. minutě už Manchester svůj tlak zužitkoval, když De Bruyne našel z rohového kopu hlavu Gündogana, který na přední tyči předskočil obránce a nedal Vaclíkovi sebemenší šanci. Za čtyři minuty prošel centr až k Bernardovi Silvovi, který si zpracoval míč na prsa a následně vypálil tak šikovně, že i když si Vaclík na míč sáhl, mimo branku ho nevytlačil.

Hrozivou devítiminutovku pro Basilej završil Agüero. Střelu schoval za Suchého, přes kterého Vaclík neviděl a na ránu Argentince přesně k tyči ani nereagoval. Pro Agüera to byl už 14. gól v 11 zápasech v roce 2018.

Český reprezentační gólman pak vychytal Sterlinga, ale v 53. minutě mu Gündogan opět nedal šanci, když střelou z vápna trefil přesně šibenici. V 74. minutě naopak Vaclík skvělým zákrokem sebral Gündoganovi hattrick. Manchester už si pak hlídal náskok a velmi dobrou pozici do odvety.

Basilej - Manchester City 0:4 (0:3)

Branky: 14. a 53. Gündogan, 18. Bernardo Silva, 23. Agüero. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Xhaka, Dié - Fernandinho, Gündogan. Diváci: 36.000.

Basilej: Vaclík - Lang, Lacroix, Suchý, Riveros - Xhaka - Stocker (71. Ajeti), Frei, Serey Dié, Elyounoussi (85. Bua) - Oberlin. Trenér: Wicky.

Manchester City: Ederson - Walker, Kompany, Otamendi, Delph - De Bruyne (63. David Silva), Fernandinho, Gündogan - Bernardo Silva, Agüero (85. Danilo), Sterling (57. Sané). Trenér: Guardiola.

Domácí: 2. Higuaín, 9. Higuaín

Hosté: 35. Kane, 71. Eriksen

Domácí: Buffon (C) – De Sciglio, Benatia, Chiellini, Sandro – S. Khedira (66. Bentancur), Pjanić, Bernardeschi – Costa (90+2. Asamoah), Higuaín, Mandžukić (76. Sturaro).

Hosté: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Eriksen (90+2. Wanyama), Dier, M. Dembélé – Lamela (89. Lucas Moura), Kane, Alli (83. Son).

Domácí: Szczęsny, Marchisio, Asamoah, Rugani, Sturaro, Bentancur, Muratore

Hosté: Gazzaniga, Trippier, Rose, Son, Wanyama, Sissoko, Moura

Domácí: Benatia, Higuaín, Bentancur

Hosté: Davies, Aurier

Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (všichni GER)

Allianz Stadium, Turín

Ideální start do zápasu měl Juventus, který se proti Tottenhamu prosadil už ve druhé minutě. Pjanič z přímého kopu vymyslel signál, po kterém se do míče z otočky opřel Higuaín a pokořil brankáře Llorise. V osmé minutě Davies fauloval ve vápně Bernardeschiho a sudí odpískal pokutový kop. K němu si stoupl opět Higuaín, a i když míč dobře neumístil, Llorise propálil.

Jenže Tottenham se oklepal a snažil se vrátit do zápasu. Ve 26. minutě ještě Kanea ve velké šanci vychytal Buffon, ale ve 35. minutě už anglický kanonýr snížil. Utekl obraně, obešel i pozdě vybíhajícího Buffona a trefil prázdnou branku. Pro Kanea to byl už sedmý zásah v sezoně Ligy mistrů, přičemž víc má jen Cristiano Ronaldo s devíti góly. Buffon inkasoval poprvé po 694 soutěžních minutách.

SESTŘIH Ligy mistrů: Juventus - Tottenham 2:2. Higuaín dal dva góly, Buffon při srovnání chyboval
1080p 720p 360p

Juventusu mohl těsně před poločasem vrátit dvougólový náskok Higuaín, jenže z další penalty po faulu na Douglase Costu napálil jen břevno. V 72. minutě toho litoval o to víc, že Tottenham srovnal, když Eriksen z přímého kopu zamířil přesně k tyči a nachytal zkušeného Buffona.

Do odvety tak půjde v lepším rozpoložení Tottenham, kterému doma bude k postupu stačit i remíza 0:0 nebo 1:1.

Juventus Turín - Tottenham 2:2 (2:1)

Branky: 2. a 9. z pen. Higuaín - 35. Kane, 72. Eriksen. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Benatia, Bentancur, Higuaín - Davies, Aurier. Diváci: 41.232.

Juventus: Buffon - De Sciglio, Benatia, Chiellini, Sandro - Khedira (66. Bentancur), Pjanič, Bernardeschi - Douglas Costa (90.+2 Asamoah), Higuaín, Mandžukič (76. Sturaro). Trenér: Allegri.

Tottenham: Lloris - Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies - Eriksen (90.+2 Wanyama), Dier, Dembélé - Lamela (89. Lucas), Kane, Alli (83. Son Hung-min). Trenér: Pochettino.

Tomáš Vaclík čelil Manchesteru City

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.