Trnava v Lize mistrů končí, vypadl i Celtic. Přemožitel Slavie narazí na Ajax

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Český trenér Radoslav Látal si s fotbalisty Trnavy ve skupině Ligy mistrů nezahraje. Po úvodní remíze 1:1 ze Srbska dnes slovenský celek doma s Crvenou zvezdou Bělehrad neproměnil v závěrečných sekundách prodloužení penaltu a po prohře 1:2 do závěrečného čtvrtého předkola nepostoupil.

Trnavu poslal do vedení v šesté minutě bývalý útočník Plzně Marek Bakoš, hosté však za minutu dokázali vyrovnat. Postaral se o to Ben Nabouhane. Když v normální hrací době další góly nepadly, dospěl duel do prodloužení.

V něm se v 98. minutě prosadil hostující Nemanja Radonjič, ale v posledních sekundách dostala Trnava šanci vyrovnat, protože rozhodčí po faulu na Ivana Hladíka nařídil pokutový kop. Jenže Boris Godál trefil jen horní tyč. Trnavu nyní čeká čtvrté předkolo Evropské ligy, zatímco Crvena zvezda si o Ligu mistrů zahraje se Salcburkem.

Ve skupině letos bude chybět i Celtic, který po domácí remíze 1:1 prohrál v odvetě na hřišti AEK Atény 1:2. Řecký celek má naopak šanci po dvanácti letech postoupit do základní skupiny. O místo v hlavní fázi prestižní soutěže si v závěrečném předkole zahraje se Székesfehérvárem.

Maďarský klub si místo v play off zajistil bezbrankovou remízou s Malmö, která mu po remíze 1:1 ze Švédska zajistila postup. Do skupiny Ligy mistrů může Székesfehérvár postoupit poprvé v historii. Malmö si stejně jako Celtic zahraje v play off o skupinu Evropské ligy.

Odvetu zvládl také Ajax, se Standardem Lutych si poradil 3:0. Amsterodamský celek, který v úvodním utkání v Belgii neudržel dvoubrankové vedení a remizoval 2:2, si o místo v základní skupině zahraje s přemožitelem pražské Slavie Dynamem Kyjev.

Výsledky odvetných zápasů 3. předkola fotbalové Ligy mistrů

Mistrovská část:

BATE Borisov - Karabach 1:1 (1:0)
Branky: 20. Ivanič - 54. Michel. ČK: 77. Emeghara (Karabach). První zápas 1:0, postoupil Borisov.

AEK Atény - Celtic Glasgow 2:1 (1:0)
Branky: 6. Galo, 50. Livaja - 78. Sinclair. První zápas 1:1, postoupily Atény.

Dinamo Záhřeb - Astana 1:0 (0:0)
Branka: 74. Gavranovic. První zápas 2:0, postoupil Záhřeb.

Vidi Székesfehérvár - Malmö 0:0
První zápas 1:1, postoupil Székesfehérvár.

Škendija Tetovo - Salcburk 0:1 (0:0)
Branka: 90.+2 Minamino. První zápas 0:3, postoupil Salcburk.

Spartak Trnava - Crvena Zvezda Bělehrad 1:2 po prodl. (1:1, 1:1)
Branky: 6. Bakoš - 7. Ben, 98. Radonjič. První zápas 1:1, postupuje CZ Bělehrad.