7. listopadu 2018 • 22:54

SESTŘIHY LM: Kadeřábek dal gól, United senzačně otočili na Juventusu

Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý
Češi mají cenný skalp. Silné Poláky s Lewandowskim porazili 1:0 Češi mají cenný skalp. Silné Poláky s Lewandowskim porazili 1:0

SOUHRN | Fotbalová Liga mistrů nabídla ve středu mnoho zajímavých výsledků. Plzeň doma propadla proti Realu Madrid a prohrála 0:5. Vyrovnávací brankou v nastavení se blýsknul český obránce Pavel Kadeřábek, který zařídil Hoffenheimu remízu 2:2 na hřišti Lyonu. Cristiano Ronaldo se prosadil proti svému bývalému týmu Manchesteru United, anglický tým se ale postaral o šokující obrat v polsední pětiminutovce a vyhrál 2:1. Hráči Manchesteru City si zastříleli proti Šachtaru, AS Řím zvládl důležité utkání na hřišti CSKA Moskva.

Benfica zdramatizovala situaci

O obou postupujících mohlo být jasno ve skupině E, ale situaci zdramatizovala Benfica Lisabon. Portugalský celek se udržel ve hře remízou 1:1 s Ajaxem. V tabulce je po výhře 2:0 nad AEK Atény první Bayern Mnichov o dva body před Ajaxem, o další čtyři body zpět je Benfica, zatímco AEK stále čeká na první bod.

Skupina E

Benfica Lisabon - Ajax Amsterdam 1:1 (1:0)
Branky: 29. Goncalves - 61. Tadič. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Passeri (všichni It.).

Bayern Mnichov - AEK Atény 2:0 (1:0)
Branky: 31. z pen. a 71. Lewandowski. Rozhodčí: Jug - Žunič, Vidali (všichni Slovin.).

SESTŘIH LM: Benfica - Ajax 1:1. Tadič přiblížil hosty k postupu
1080p 720p 360p

SESTŘIH LM: Bayern Mnichov - AEK Atény 2:0. Lewandowski pálil z penalty i po rohu

Skupina E

1.  Bayern 4 3 1 0 7:1 10
2.  Ajax 4 2 2 0 6:2 8
3.  Benfica 4 1 1 2 4:6 4
4.  AEK Atény 4 0 0 4 2:10 0

Kadeřábek připravil City o jistotu

Kadeřábek druhým gólem v Lize mistrů v kariéře završil velký comeback Hoffenheimu, který po prvním poločase prohrával 0:2 a v 51. minutě navíc přišel o vyloučeného Nuhua. Jenže v oslabení nejprve vyrovnal v 65. minutě Kramarič a ve druhé minutě nastavení si Kadeřábek naběhl na přímý kop za obranu a z voleje vyrovnal.

Gól českého obránce připravil o jistotu postupu Manchester City, který díky hattricku Gabriela Jesuse rozstřílel 6:0 Šachtar Doněck a navázal na nedělní ligovou výhru 6:1 nad Southamptonem. Brazilský útočník se prosadil z penalt ve 24. a 72. minutě a třetí gól přidal v nastavení.

Hoffenheim je v tabulce s třemi body třetí a od druhého Lyonu ho dělí tři body. První je Manchester City s devíti body, poslední Doněck má na kontě jediný bod.

Stínem na vysoké výhře City však byl první pokutový kop, ze kterého Jesus zvýšil na 2:0. Sterling totiž ve vápně zakopl bez cizího zavinění, ale rozhodčí Kassai přesto nařídil penaltu.

Skupina F

Lyon - Hoffenheim 2:2 (2:0)
Branky: 20. Fekir, 28. Ndombele - 65. Kramarič, 90.+2 Kadeřábek. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ČK: 51. Nuhu (Hoffenheim).

Manchester City - Šachtar Doněck 6:0 (2:0)
Branky: 24. z pen., 72. z pen. a 90.+2 Jesus, 13. Silva, 49. Sterling, 84. Mahriz. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).

SESTŘIH LM: Lyon - Hoffenheim 2:2. Kadeřábek vystřelil v nastavení remízu

SESTŘIH LM: Manchester City - Šachtar Doněck 6:0. Kanonáda s vymyšlenou penaltou

Skupina F

1.  Manchester City 4 3 0 1 12:3 9
2.  Lyon 4 1 3 0 9:8 6
3.  Hoffenheim 4 0 3 1 8:9 3
4.  Šachtar 4 0 2 2 4:13 2

AS Řím ukončilo naděje Plzně

Ve skupině G si AS Řím poradilo 2:1 s CSKA Moskva a přispělo tak k ukončení teoretických šancí Plzně na osmifinále. Na vítězství hostujícího celku se gólem a přihrávkou podílel záložník Lorenzo Pellegrini, český útočník Patrik Schick zůstal mezi náhradníky.

Hosté se na stadionu v Lužnikách ujali vedení už ve čtvrté minutě, kdy se po Pellegriniho rohovém kopu prosadil Manolas. Po přestávce sice vyrovnal Sigurdsson, vzápětí byl ale vyloučen jeho krajan z Islandu Magnússon a Pellegrinimu na využití početní výhody stačily pouhé tři minuty.

Na prvním místě tabulky je po vysoké výhře 5:0 na západě Čech Real o skóre před AS Řím. Třetí CSKA Moskva má na kontě čtyři body, Plzeň je s jedním bodem poslední.

Skupina G

CSKA Moskva - AS Řím 1:2 (0:1)
Branky: 51. Sigurdsson - 4. Manolas, 59. Pellegrini. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ČK: 56. Magnússon.

Viktoria Plzeň - Real Madrid 0:5 (0:4) - Více čtěte ZDE >>>
Branky: 20. a 37. Benzema, 23. Casemiro, 40. Bale, 67. Kroos. Rozhodčí: Aytekin - Beitinger, Foltyn (všichni Něm.).

Ronaldův gól Juventusu nestačil

Ve skupině H měl Juventus na dosah postup z prvního místa, když proti Manchesteru United vedl díky brance Cristiana Ronalda. Portugalský reprezentant se v Lize mistrů prosadil v dresu turínského celku poprvé a zrovna proti bývalému klubu, s kterým získal tři tituly a v roce 2008 s ním Ligu mistrů vyhrál.

United ale v 86. minutě vyrovnali zásluhou Maty a v 90. minutě si dal vlastní gól Sandro. Anglický celek tak má na druhém místě tabulky sedm bodů a na vedoucí Juventus ztrácí dvě kola před koncem dva body. Třetí je s pěti body Valencie.

Skupina H

Juventus Turín - Manchester United 1:2 (0:0)
Branky: 65. Ronaldo - 86. Mata, 90. vlastní Sandro. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.).

Valencie - Young Boys Bern 3:1 (2:1)
Branky: 14. a 42. Mina, 56. Soler - 37. Assalé. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.). ČK: 77. Sanogo (Bern).

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)