Slavia - Dortmund | Pracné, plné chyb... Skutečná zkouška, píší Němci o Borussii v Edenu | iSport.cz
3. října 2019 • 10:40

Pracné, plné chyb... Skutečná zkouška, píší Němci o Dortmundu na Slavii

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liga mění pravidla: Stačí odehrát polovina duelů, častější testy, sporné stopky za ŽK
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Dortmundu proti Slavii čelili těžké zkoušce, v níž nakonec i přes ne zcela přesvědčivý výkon obstáli, píšou německá média o středečním zápase základní skupiny Ligy mistrů, v němž německý tým zvítězil v Praze 2:0. Slavia podle nich dokázala, že je silným soupeřem.„Bundesligový tým sice zápasem klopýtal, na jeho konci ale stojí jako vítěz,“ napsal server zpravodajské televize n-tv, podle kterého se potvrdilo, že Slavia není lehkým soupeřem, i když je ve skupině outsiderem. „Byla to skutečná zkouška,“ konstatovala n-tv. „Nakonec sice Dortmund držel míč kratší dobu než soupeř, ale zkouškou charakteru prošel, protože se v rozporu s tvrzeními z poslední doby projevil jako soudržná jednotka, která je schopná čelit zkouškám osudu,“ uvedl server.

Zpochybňované mentality dortmundských fotbalistů si všímá i web nejčtenějšího německého deníku Bild, který připomněl, že Borussia v předcházejících zápasech proti Frankfurtu a Brémám lehkovážně ztratila vedení. Tentokrát ale vydržela až do konce a byla silnější v soubojích jeden na jednoho.

SESTŘIH: Slavia - Dortmund 0:2. Sešívané srazily dva Hakimiho brejky

Zejména výkon ve druhém poločase, kdy Dortmund do značné míry ztratil kontrolu nad zápasem, byl ale předmětem kritiky. „Především po přestávce to bylo tuhé, pracné a plné chyb,“ hodnotil list Frankfurter Allgemeine Zeitung, podle nějž český tým ukázal, že je silnější, než napovídá jeho jméno. „Stále znovu nutili Pražané hosty z Německa chytrým presinkem k chybám v rozehrávce,“ podotkl list, podle nějž byl zápas dlouho otevřený.

„Byl to dobrý krok správným směrem, ale nic víc,“ řekl po utkání kapitán vítězů Marco Reus. „Co se po nás nakonec chce, jsou výhry a té jsme dosáhli,“ uvedl Julian Brandt, z něhož také nečišelo žádné nadšení z výkonu Borussie.

Ocenění od spoluhráčů i novinářů si vysloužil především obránce Ašraf Hakimí, který v 35. minutě otevřel skóre a krátce před koncem přidal druhou branku. „Ašraf je naše obrovská zbraň,“ pochválil ho Reus, který vyzdvihl zejména rychlost mladého Maročana. Ten byl podle německých médií jednoznačně hráčem utkání.

Z V R P Skóre B

Proti Slavii jsme se nadřeli. Získala si obrovský respekt, přiznal Delaney z Dortmundu

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

PRVNÍ DOJEM: Dortmund prokázal Slavii respekt. Když sešívaní vytrvají, porazí Barcelonu

Dortmundu jsme se v lecčems vyrovnali. Ze zápasu jsme mohli mít víc, posteskl si Trpišovský

Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud