9. srpna 2021 • 17:30

Sparta našla viníky. Za rasismus zákaz vstupu, do Monaka poslala vzkaz

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
9
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Trénuje Čechy v UFC, nově i Procházku: Další boj brzy! Jirka je megaloman
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta identifikovala fanoušky, kteří minulé úterý v úvodním domácím zápase 3. předkola Ligy mistrů s Monakem rasisticky uráželi soupeřova hráče Auréliena Tchouaméniho, a zakáže jim vstup na všechna utkání pražského týmu. Letenští podle klubového webu současně podávají trestní oznámení. Sparťany v úterý čeká odveta na stadionu účastníka francouzské ligy.„Velmi nás mrzí, že k tomuto incidentu došlo,“ uvedla na svých internetových stránkách Sparta, která prohlášení koncipovala jako osobní vzkaz Tchouaménimu i klubu. Do Francie tak sdělila, že po analýze nahrávek z klubového kamerového systému odhalila viníky.

„Tito návštěvníci stadionu byli díky bezpečnostnímu systému identifikováni a v blízké době jim bude po ukončení všech nezbytných kroků doručen zákaz vstupu na všechna utkání AC Sparta Praha. Klub zároveň podává trestní oznámení,“ napsali Letenští.

„Chtěli bychom, abyste věděli, že k Vám přijíždíme jako tým a klub, který aktivně bojuje proti rasismu a diskriminaci,“ zdůraznil také pražský klub.

Hráči Monaka i trenér Niko Kovač si stěžovali u rozhodčího Michaela Olivera na chování sparťanských diváků vůči záložníkovi tmavé pleti Tchouaménimu po jeho úvodním gólu z 37. minuty.

Hlasatel domácí příznivce upozornil, že v případě opakování rasistických urážek hrozí ukončení zápasu. Po zhruba tříminutové pauze se pokračovalo ve hře, ale po závěrečném hvizdu se opět z „kotle“ ozvaly skřeky. Favorizované Monako zvítězilo 2:0.

Sparta - Monaco: Sparta prohrává, po rohu se až příliš snadno trefil Tchouameni - 0:1!
Video se připravuje ...

Sparťanští fotbalisté se rozloučili pouze s fanoušky na hlavní tribuně, ke „kotli“ na děkovačku se nevydali. K němu po chvíli zamířil pouze kapitán Bořek Dočkal, který se snažil na diváky apelovat.

Radikálním příznivcům během poločasové přestávky domlouval i bývalý sparťanský kapitán David Lafata. Disciplinární komise UEFA ve čtvrtek se Spartou zahájila řízení. Pražskému klubu vedle finančního trestu hrozí i částečné nebo úplné uzavření stadionu.

Sparta proti Monaku narazila na strop. Co chybělo Hložkovi? Vácha řešil jeho ideální roli
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
9

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud