Zmizí z fotbalu 50 let staré pravidlo? Změnu chce Mourinho i Wenger | iSport.cz
7. února 2019 • 04:40

Zmizí z fotbalu 50 let staré pravidlo? Změnu chce Mourinho i Wenger

Autor:
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Pět zemí a návrat. Vacka okouzlil Izrael, vzpomněl si i na Spartu SE SIMONOU: Pět zemí a návrat. Vacka okouzlil Izrael, vzpomněl si i na Spartu
Promotér XFN Kareš: Vémola odchod připravoval, je to zrada! Promotér XFN Kareš: Vémola odchod připravoval, je to zrada!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtvrteční kongres UEFA možná rozhodne o zásadní změně v pravidlech týkající se evropských pohárů. Na návrh trenérského konsorcia, jehož součástí byli i José Mourinho a Arséne Wenger, bude totiž jednat o zrušení pravidla o gólech na hřišti soupeřů."Trenéři si myslí, že střílení gólů na stadionech soupeřů není tak těžké, jako to bylo dřív," řekl médiím zástupce sekretáře UEFA Giorgio Marchetti. "Myslí si, že to pravidlo by mělo být změněno, protože situace ve fotbale se změnila od doby, kdy toto pravidlo bylo zavedeno."

Větší váha se brankám na hřištích soupeřů začala dávat v roce 1965 v Poháru vítězů pohárů, aby se v případě remíz zabránilo odvetám na neutrálních stadionech, či dokonce určování konečného výsledku hodem mincí.

Konsorcium trenérů, ve kterém zasedli Rafael Benítez, José Mourinho či Arséne Wenger, hovořilo i o větším využití systému VAR a také volalo po jednotném konci přestupového období v létě.

"Mnozí trenéři si myslí, že by se mělo končit současně a přestupové období by zároveň nemělo přesahovat začátek ligových soutěží," upřesnil Marchetti.

O novinkách ve fotbalových pravidlech bude kongres UEFA rozhodovat už dnes.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud