Jonáš Bartoš
15. ledna 2013 • 13:00

Sparťané jako „dámičky“. V přípravě se mučí i aerobikem!

Reklama
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar
VŠECHNA VIDEA ZDE

Soustředění fotbalové Sparty rozhodně není žádná lehká seance. Tým pod vedením Vítězslava Lavičky polyká tréninkové dávky ve Františkových Lázních. Fyzickou kondici nabírají Letenští i netradičním způsobem. Při dopolední fázi absolvovala část mužstva i lekci aerobiku pod dohledem zkušené lektorky.Sparťané na první část zimního soustředění zamířili do Františkových Lázní, pětitisícového lázeňského městečka poblíž německých hranic. V mrazivém dni, kdy teploměr ukazoval okolo šesti stupňů pod nulou, hráče okukuje jen několik místních fandů. Jinak zde má tým přesně to, co potřebuje – klid na práci a výborné podmínky pro přípravu na jarní část sezony.

Zimní - většinou hráčů neoblíbená - tréninková lopota, začíná v úterý krátce před desátou dopoledne. Sparťané se schází v posilovně místního Aquafora. Jedna parta zůstává u posilovacích strojů, druhá míří do haly na balanční cvičení.

Na parketách plní pokyny trenérů i trojice Bednář, Lafata, Vácha, tedy tři nováčci na soupisce Sparty. Kondiční trenér Pavel Rada rozděluje hráče do dvojic, které se u jednotlivých stanovišť střídají po třiceti vteřinách. Jede se naplno, nejrůznější druhy balančních cvičení dávají hráčům zabrat.

Na rozpaky není čas

Ani v další fázi se neservírují žádné úlevy. Naopak, mužstvo nečekaně zbystří, když do místnosti přijde vytrénovaná dáma, zkušená lektorka fitness. Hráči si poté berou bedýnky a pod jejím vedením začínají cvičit aerobik!

Matějovský, Lafata a další nevypadají překvapeně. Stejnou lekci už o den dřív absolvovali jejich spoluhráči z druhé skupiny, kteří úterní dopoledne strávili v posilovně. Přesto vzbuzuje typický ženský sport v podání profesionálních fotbalistů lehké úsměvy.

Fotbalisté Sparty na soustředění ve Františkových Lázních. Vedle výběhů do terénu si vyzkoušeli i aerobik...
1080p 720p 480p 360p 240p

„Dívejte se před sebe do zrcadla, ať víte, jak u cviků vypadáte,“ zahajuje sympatická cvičitelka sparťanskou dvacetiminutovku aerobiku. Za zvuku dunivé taneční muziky ukazuje jednotlivé cviky sportu, který někteří hráči zkouší poprvé.

Někdo (například útočník Bednář) zvládá nefotbalovou disciplínu s úsměvem, jiným dělá přešlapování na bedně do rytmu a kopírování pohybu lektorky očividné problémy. Všichni ale další část tréninkové jednotky zvládají, dočkají se pochvaly i od jejich předcvičovatelky.

Balon až odpoledne...

Na závěr dopolední části tréninku si hráči nazouvají tenisky, nasazují kulichy a míří na výběh do místního parčíku. Běhají se okruhy na hranici aerobního prahu, což každému z nich hlídá přísný sporttester.

Jde o nejnáročnější fázi, po níž většina z nich zhluboka vydechuje. Pak už zbývá jen vyklusání do hotelu na pokoje. Sprcha, oběd, krátká regenerace a jde se znovu. Na odpolední fázi, kde už hráči uvidí balon...

Lukáš Vácha posiluje na trampolíně
Lukáš Vácha posiluje na trampolíně

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze