Dukla stoupá vzhůru! Po výhře nad Brnem je v lize pátá

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Dukly porazili v dohrávce 27. kola první ligy Brno 3:2 a posunuli se na páté místo o skóre před Jablonec. O výhře domácích rozhodli Zbyněk Pospěch, Tomáš Berger a Španěl Néstor Albiach, jenž připravil první dvě branky. Za Zbrojovku dokázali dvakrát snížit Karel Kroupa a Tomáš Frejlach.

Brno venku nevyhrálo podvanácté za sebou a v tabulce je ligový nováček tři kola před koncem dvanáctý s pětibodovým náskokem na sestupové příčky. Zápas se měl hrát minulý pátek, ale kvůli trvalému dešti a podmáčenému trávníku na Julisce byl přeložen.

Po opatrnějším úvodu se v 11. minutě prosadila Dukla. Néstor našel v pokutového území volného Pospěcha, který měl dost času míč zpracovat a poslat ho k tyči. Nejlepší střelec Pražanů a někdejší hráč Brna se v lize trefil podesáté v sezoně.

Domácí, kteří na Julisce v této sezoně podlehli jen v září Plzni, měli převahu. Dukla si pojistila vedení dvě minuty před přestávkou a gólovou přihrávku si připsal znovu Néstor. Španělský útočník trestný kop rychle rozehrál na Bergra, který udělal kličku Doležalovi a z úhlu zamířil do prázdné branky.

Brno vstřelilo v 54. minutě kontaktní branku. Husár z levé strany nacentroval na Kroupu a ten míč usměrnil do branky. V 62. minutě ale vrátil Dukle dvoubrankové vedení Néstor, který zakončil individuální akci krásnou střelou do horního růžku. Zbrojovka odpověděla už za dvě minuty. Domácí obránci odvrátili míč jen k volnému Frejlachovi a ten ho z několika metrů poslal za Radova záda.

Definitivní jistotu mohl dát Dukle sedm minut před koncem Pospěch, jehož pokus zlikvidoval gólman Doležal a dorážku odvrátili z brankové čáry obránci Brna. Pospěch za chvíli zahodil i další šanci, když sám před Doležalem vystřelil vysoko nad. Dukla nakonec i přes tlak Brna těsný náskok uhájila a soupeře porazila i ve druhém vzájemném utkání v nejvyšší soutěži.

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 3:2 (2:0)

Branky: 11. Pospěch, 43. Berger, 62. Néstor - 54. Kroupa, 64. Frejlach. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Vlasjuk. ŽK: Vrzal - Frejlach. Diváci: 1293.

Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Borek, Gedeon, Malý (78. Kalouda) - Berger (73. Engelmann), Pospěch, Néstor (86. Štetina). Trenér: Kozel.
Brno: Doležal - Buchta, Sus, Pernica, Husár - Mezlík, Frejlach (66. Traoré), Zavadil, Lutonský - Kroupa, Markovič (70. Přerovský). Trenér: Grmela.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.