Zachráněný Baník podal odvolání proti neudělení profesionální licence

Baník se odvolal proti neudělení profesionální licence
Baník se odvolal proti neudělení profesionální licenceZdroj: ČTK
ČTK, iSport.cz
Ročník 12/13
Začít diskusi (0)

 Baník Ostrava dnes v posledním možném termínu podal odvolání proti neudělení profesionální licence na příští sezonu. Verdikt licenčního tribunálu by se fotbalový klub měl dozvědět už v pátek 24. května.

Baník je jediným prvoligovým účastníkem, který kvůli dlouhodobým ekonomickým problémům nezískal licenci v řádném řízení.

Klub s odvoláním ke druhé instanci musel vyčkat až do mimořádného zastupitelstva města Ostravy, které v pondělí odsouhlasilo nákup nemovitostí na Bazalech za 114 milionů korun, z nichž chce slezský klub umořit hlavní část pohledávek po dřívějším majiteli Tomáši Peterovi.

Závazky po lhůtě splatnosti vůči fotbalovým klubům, hráčům, zaměstnancům či daňovým orgánům byly jedním z hlavních důvodů, proč Baník licenci v první fázi řízení nedostal.

"V odvolání přesně píšeme, jak se domluvíme s věřiteli, se kterými jsme se ještě nedohodli na podepsání bezdlužnosti," řekl předseda představenstva Petr Šafarčík. Licenční tribunál chce rozhodnout v pátek.

Baník má po Peterovi dluhy kolem 170 milionů korun. Město odkupem areálu na Bazalech v pondělí klub zachránilo před vyhlášením insolvence a zřejmě i následným bankrotem.





Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů