26. května 2013 • 19:50

DRAMA pokračuje! Poražená Plzeň přišla o oslavy, Sparta se jí přiblížila

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:4. Letenští jsou o krok blíž k titulu, zářil Kuchta
SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 3:0. Jasná záležitost, hosté se zvedli až v závěru

O mistrovi se rozhodne ve fotbalové lize až v posledním kole! Vedoucí Plzeň totiž prohrála doma s Libercem 1:2 a druhá Sparta se jí po vítězství přiblížila na rozdíl dvou bodů. Viktoria si stále udržela solidní výchozí pozici. Příští sobotu ji stačí zvítězit na hřišti již sestupujícího Hradce, Sparta bude čekat na další zaváhání při domácím utkání s Duklou. Oba dnešní duely jsme sledovali v naší komentované ONLINE reportáži s postřehy redaktorů Sportu přímo ze stadionů.

Hosté: 17. Rabušic, 90+3. Hušek

Domácí: Kozáčik – Řezník, Procházka (64. Štípek), Čišovský, Limberský – Horváth, Darida – Rajtoral, Kolář (76. Fillo), Kovařík – Tecl (55. Ďuriš)

Hosté: Kovář – Kušnír, Kelič, Kováč (66. Karišik), Frýdek (5. Fleišman) – Šural, Pavelka, Rybalka, Delarge (88. Hušek) – Štajner – Rabušic

11 315 diváků

Plzeň měla možnost slavit titul doma se svými fanoušky, stačila jí k tomu jakákoli výhra nad Libercem či zaváhání Sparty. Ta však vyhrála v Teplicích, zatímco Plzeň souboj se Severočechy nezvládla.

Přitom se do soupeře od začátku zakousla a i díky mokrému trávníku hrála možná nejlepší fotbal za poslední kola. Ale jako první udeřil Liberec. Plzeňským obráncům se nepovedlo vystavit Rabušice do ofsajdu a útočník Slovanu postupoval sám na brankáře Kozáčika. Poprvé ho sice nepřekonal, ale z dorážky i s přispěním břevna zaznamenal už svůj osmý gól z posledních šesti zápasů.

Po změně stran měla Plzeň vytrvalý tlak, ale liberecká obrana potvrzovala svou formu. Až zranění stopera Kováče začalo v liberecké defenzivě otevírat vrátka. Osm minut před koncem dorazil do branky Kovářem vyraženou střelu a odstartoval tak závěrečný nápor Plzně.

Jenže Liberec se ubránil, místo toho v posledních sekundách utekl Štajner a jeho akci zakončil střelou k tyči střídající Hušek. Zajistil tak Liberci devátou výhru za sebou a jistotu účasti v Evropské lize. Naopak Plzeň podruhé za sebou doma prohrála.

Hosté: 22. Švejdík, 28. Kadlec, 60. Hušbauer

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jablonský, Kaufman, Chovanec – Krátký, Matula, Vachoušek, Litsingi – Vůch (53. Čajič), Mahmutovič (64. Kodeš).

Hosté: Vaclík – Vidlička, Polom, Švejdík, Pamić – Hušbauer (88. Čermák), Matějovský, Vácha – Kadlec, Krejčí (82. Kadeřábek) – Bednář (70. Přikryl).

6 450 diváků

Spartě k dnešnímu triumfu na Stínadlech pomohly trefy Václava Kadlece, Josefa Hušbauera a vlastní gól domácího Marka Krátkého. Tým kouče Vítězslava Lavičky odčinil poslední dvě venkovní porážky a natáhl šňůru neporazitelnosti v Teplivích na pět zápasů.

Letenští postupně získali navrch ve středu pole a ve 22. minutě už hosté do vedení šli. Rohový kop vrátil před teplickou branku stoper Švejdík a Krátký si pod tlakem napálil míč do vlastní branky. Spartu takový vývoj povzbudil. Šest minut po úvodní trefě teplická obrana, která je třetí nejhorší v soutěži, zkolabovala podruhé po úniku Kadlece.

Ve druhé půli přidala Sparta pojišťující trefu. Rychlý kontr zakončil exteplický bek Vidlička přesnou přihrávkou na Hušbauera, který k předchozí gólové asistenci přidal i vstřelený gól. Po hodině hry tak už o triumfu Sparty nebylo pochyb.

Podívejte se na kompletní SOUHRN 29. kola

Klíčové okamžiky ze zápasů Plzně a Sparty:

PLZEŇ - LIBEREC 1:2: KONEC ZÁPASU!!!

PLZEŇ - LIBEREC 1:2 - 90 + 3. minuta: Tak to je ŠOK! Z poslední akce zápasu obral domácí o bod liberecký Hušek.

TEPLICE - SPARTA 0:3 - zápas skončil. Teď musí Sparta čekat, jestli Liberec udrží v Plzni remízu.

PLZEŇ - LIBEREC 1:1 - 82. minuta: PLZEŇ VYROVNÁVÁ! Tady bude ještě horko! Kovaříkovu dělovku vyrazil Kovář ke Štípkovi a ten vyrovnává. I remíza by Plzni hodně pomohla.

TEPLICE - SPARTA - 85. minuta: Zápas na Stínadlech v poklidu plyne k pohodlnému vítězství hostů.

PLZEŇ - LIBEREC 0:1 - 75. minuta: Jedna z největších šancí Plzně. Horváthův přímý kop z dobré pozice ale šel pouze do rukavic připraveného Kováře.

PLZEŇ - LIBEREC 0:1 - 65. minuta: Plzni se zranil obránce Procházka, jeho premiérová účast v reprezentačním dresu je ohrožená. Místo něj jde na hřiště mladý Štípek, na stopera se stejně jako v Olomouci posunul Řezník.

Prohlédněte si FOTOGALERII z dnešního zápasu v Plzni:

Naštvaný kouč Plzně Pavel Vrba řve na své svěřence v zápase s Libercem

PLZEŇ - LIBEREC 0:1 - 55. minuta: Plzeňští sice mají převahu, dál je to z jejich strany spíš trápení. Jediný David Limberský na jejich straně zatím odvádí slušný výkon.

TEPLICE - SPATA 0:3 - 60. minuta: Gól Sparty!!! Nedáš, dostaneš! Nepsané pravidlo se potvrzuje v Teplicích. Po stoprocentní příležitosti domácího týmu zaútočila Sparta. Krejčí na pravém křídle našel ve vápně Hušbauera, který nezaváhal a prostřelil gólmana Grigara.

TEPLICE - SPARTA 0:2 - 58. minuta: Litsingi měl na kopačce gól Teplic. Byl úplně sám před brankářem Vaclíkem, ale ani nadvakrát jej nedokázal překonat. Sparťanský gólman vždy reflexivně zasáhl.

TEPLICE - SPARTA 0:2 - 50. minuta: Zápas sleduje 6450 diváků. Zhruba dvě třetiny stadionu zůstaly prázdné. To je velká slabota!

PLZEŇ - LIBEREC 0:1 - začal 2. poločas.

TEPLICE - SPARTA 0:2 - začal 2. poločas.

Jak vypadá špička ligové tabulky podle průběžných výsledků?
1. Plzeň 62 bodů, skóre 50:20 (+30 gólů), 2. Sparta 60 bodů, skóre 51:23 (+28 gólů)

PLZEŇ - LIBEREC 0:1 - Konec 1. poločasu

PLZEŇ - LIBEREC 0:1 - 42. minuta: Obrovský závar Plzně. Západočeši se poprvé na delší dobu usadili ve vápně Liberce. Darida ani Řezník však slibné šance neproměnili.

TEPLICE - SPARTA 0:2 - konec 1. poločasu: V Teplicích se hraje zhruba o pět minut rychleji než v Plzni.

TEPLICE - SPARTA 0:2 - 44. minuta: Solidní šance Hušbauera po rohovém kopu. Jeho prudkou ránu vyrazil brankář Grigar do bezpečí.

TEPLICE - SPARTA 0:2 - 38. minuta: V Teplicích zkolaboval na tribuně fanoušek. Jsou u něj záchranáři a čekají na sanitku. Fanoušek leží na zádech a komunikuje.

PLZEŇ - LIBEREC 0:1 - 30. minuta: Na vyprodaném stadionu v Plzni je zatím hrobové ticho. Asi málokdo z domácích fanoušků si představoval takový vstup do utkání...

TEPLICE - SPARTA 0:2 - 28. minuta: A Sparta vede 2:0! Záložník Hušbauer fantastickou kolmicí našel za obranou Teplic rozběhnutého Kadlece, který se tváří v tvář Grigarovi nemýlil.

TEPLICE - SPARTA 0:1 - 25. minuta: Další šance na teplických Stínadlech! Tentokrát zahrozili domácí po standardní situaci. Ve vápně podklouzl na mokrém terénu útočník Bednář a umožnil hlavičkovat Jablonskému. V nadějné příležitosti se ale mezi tři tyče netrefil.

PLZEŇ - LIBEREC 0:1 - 17. minuta: Ledová sprcha pro Plzeň! Po zaváhání stoperů šel do samostatného průniku Rabušic, který nadvakrát proměnil. Že by se přece jen odkládaly oslavy titulu?

TEPLICE - SPARTA 0:1 - 22. minuta: Sparta se ujímá vedení! Rohový kop přizvedl na bližší tyči Vlastimil Vidlička, na zadní dorážel Ondřej Švejdík a do vlastní sítě nakonec poslal balon teplický záložník Ondřej Krátký.

TEPLICE - SPARTA 0:0 - 16. minuta: Bednářova bídná rozehrávka se od jednoho z teplických obránců odrazila k Váchovi. Ten si ve vápně Teplic připravil míč na pravou nohu. A vypálil. Jeho střele chybělo pár centimetrů. zatím největší šance Sparty.

PLZEŇ - LIBEREC 0:0 - 12. minuta: Tecl málem dal svůj první ligový gól za Plzeň. Ve velké šanci však trefil pouze tyč. A navíc ještě z vnější strany.

TEPLICE - SPARTA 0:0 - 12. minuta: Teplice měly obrovskou šanci jít do vedení! Litsingi se parádně uvolnil a zpoza šestnáctky trefil pravou tyč sparťanské branky. Do prázdné svatyně mohl dorazit z malého vápna balon Vůch, jenže neposlušný míč poslal nad!

PLZEŇ - TEPLICE 0:0 - 9. minuta: V malém vápně málem Kovařík našel Koláře. Plzeň mohla jít do vedení...

TEPLICE - SPARTA 0:0 - 10. minuta: 60 sedaček na teplickém stadionu zabrala reklama na koncert skupiny Kabát. Ale jinak jsou tribuny zaplněny ani ne z poloviny.

TEPLICE - SPARTA 0:0 - 5. minuta: První rohový kop Teplic, který domácí rozehráli nakrátko, byl naprosto odfláknutý. Před malou chvilkou zahrozil na opačné straně Václav Kadlec, ale obtížná střela z voleje mu nesedla a balon skončil nad brankou.

PLZEŇ - LIBEREC 0:0 - 3. minuta: Hned zkraje utkání nepříjemnost pro Liberec. Z trávníku na nosítkách odváželi Martina Frýdka, který se zranil po jednom ze soubojů. Místo něj půjde na hřiště Fleišman.

PLZEŇ – LIBEREC 0:0, TEPLICE – SPARTA 0:0. Oba zápasy ZAČALY. Kdyby i skončily bezbrankovým výsledkem, Plzni by to asi nevadilo.

17:45 Hráči Plzně opouští patnáct minut před výkopem trávník po rozcvičce. Stadion se pomalu plní, na trávník se snáší lehký, ale vytrvalý déšť. V základní sestavě Viktorie není žádné překvapení, chybí pouze zranění Bakoš, Hejda a nemocný Zeman.

Rozcvička před zápasem Plzeň - Liberec Rozcvička před zápasem Plzeň - LiberecFoto Jonáš Bartoš (iSport.cz)

17:42 A základní sestavy obou týmů z Teplic... Kvůli disciplinárnímu trestu Lafaty a Kweukeho dostává v základní sestavě  příležitost Roman Bednář.
Teplice:
Grigar – Vondrášek, Jablonský, Kaufman, Chovanec – Krátký, Matula, Vachoušek, Litsingi – Vůch, Mahmutovič.
Sparta Praha: Vaclík – Vidlička, Polom, Švejdík, Pamić – Hušbauer, Matějovský, Vácha – Kadlec, Krejčí – Bednář.

17:40 Jak vypadají základní sestavy v utkání Plzně s Libercem?
Viktoria Plzeň
: Kozáčik – Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský – Horváth, Darida – Rajtoral, Kolář, Kovařík – Tecl.
Slovan Liberec
: Kovář – Kušnír, Kelič, Kováč, Frýdek – Šural, Pavelka, Rybalka, Delarge – Štajner – Rabušic.

16:50 Připomeňte si počty důležité pro dnešní kolo.

16:00 Na plzeňském náměstí se chystá velkoplošná obrazovka pro fanoušky, kteří se nedostali na stadion, všechno ale kazí deštivé počasí.

Obrazovka na plzeňském náměstí, které celou neděli zkrápí vytrvalý déšť Obrazovka na plzeňském náměstí, které celou neděli zkrápí vytrvalý déšťFoto iSport.cz

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.