Stanislav Hrabě
29. května 2013 • 17:02

Suchopárek potkal na Dukle Vencela. Vzpomínal na gól a kotrmelec

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Startuje F1! Hamiltonův poslední tanec v Mercedesu, Verstappen zas na "max"?
Génius Lauko. Famózní přihrávkou zpoza branky přihrál spoluhráči na gól proti Vegas
VŠECHNA VIDEA ZDE

„Kde je,“ vytáčel bývalý slovenský brankář Alexander Vencel mladší číslo Jana Suchopárka, vicemistra Evropy 1996. s nímž se zná dobře z federální ligy, bývalé československé reprezentace a hlavně z angažmá ve francouzském Štrasburku. „Trénují s Duklou na Strahově,“ zněla odpověď. Nakonec se Vencel kamaráda dočkal a mohli si padnout kolem krku.„Kde máš vlasy,“ rýpnul si Suchopárek, asistent trenér Luboše Kozla v pražské Dukle. „Vypadáš už jako tvůj táta,“ vzpomenul na Alexandra Vencela staršího, mistra Evropy 1976. „Ty už taky nemáš tu hřívu,“ odvětil pohotově slovenský internacionál.

Ten přijel jako vyslanec FIFA, kde pracuje v technické komisi a má na starosti metodiku pro trenéry brankářů, na finále Poháru Josefa Masopusta, v němž se utkávají studenti středních škol. V saku s nápisem FIFA instructor vypadal hodně důstojně, při setkání s letitým kamarádem se však proměnil v hravého kluka.

A bylo na co vzpomínat. „Šaňo, víš, jak mám s tebou spojenou Juliskou?“ zeptal se Suchopárek slovenského přítele. „To nevím,“ zahalil se do nevědomosti jeho protějšek. „Tady jsem proti Slovanu vstřelil právě tobě svůj první ligový gól,“ pochlubil se český obránce.

„Támhle do té branky,“ ukázal. „Já jich moc nedal a poprvé jsem po něm udělal kotrmelec vzad. Jinak to totiž neumím,“ přiblížil, jaký to byl prožitek.

Mistr československé ligy se Slovanem Bratislava z roku 1992 se jen usmál. „Já si obdržené góly nepamatuju. Ze zásady.“ Zasmáli se tomu oba.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud