Zaplaťte inkaso, dobírali si Baníkovci Eden při blackoutu | iSport.cz
20. července 2013 • 04:57

Zaplaťte inkaso, dobírali si Baníkovci Eden při blackoutu

Autor:
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na den přesně po jednom měsíci zažily pražské Vršovice už druhý blackout. Na rozdíl od totálního výpadku proudu, který zhasnul téměř půlku města, se v pátek večer ponořil do tmy pouze slávistický stadion. Zápas s Baníkem musel být na 20 minut přerušen.Hra zrovna nabírala parádní tempo. Po zaváhání Čontofalského šel Baník v 60. minutě zásluhou Kukece do vedení, za méně než dvě minuty však rozjásal příznivce domácích Mičola.

Jenže v 70. minutě přišla stopka. Ne od rozhodčího, ale od techniky. V celém Edenu zhasla světla, hráči byli odvoláni do kabin.

Část světel se začala rozsvěcovat, vzápětí ale znovu zhasla. Až poté se Eden postupně znovu rozsvítil a hra mohla po přerušení trvajícím necelou čtvrthodinu pokračovat.

Nucenou pauzu si fanoušci domácích „zpestřili“ černou dýmovnicí, to hosté to vzali i s humorem. Narážkou na údajné dluhy Slavie v souvislosti s pronájmem stadionu spustili pokřik „Zaplaťte inkaso!“.

"Podle informací vlastníka stadionu, zástupce společnosti E Side, došlo k poruše na náhradním zdroji, na tzv. UPS. Musel se vyřadit z provozu a následně došlo k zapojení na hlavní přívod elektrické energie. Než se zapojí ty výpojky na stadionu, to je ten interval deseti patnácti minut," řekla ČTK mluvčí Slavie Soňa Nouzáková.

V Edenu vypadl proud, zápas byl na třináct minut přerušen
V Edenu vypadl proud, zápas byl na třináct minut přerušen

Trenér Pražanů Michal Petrouš měl trochu strach, aby slávisté během neplánované pauzy nevypadli z tempa, ale tým pokračoval v náporu. "Trochu jsem se obával, aby to kluky neutlumilo. Ale pokračovali jsme v tlaku. Chyběl tomu jen ten gól," posteskl si Petrouš.

Ostravský trenér Erich Cviertna bral nečekanou přestávku jako fakt. "Na jedné straně možná můžeme říkat, že nám to pomohlo, že se soupeř trochu dostal z rytmu. Ale bylo to pro obě mužstva stejné. V závěru jsme měli při tlaku Slavie i štěstí, ale kluci mu šli naproti," uvedl.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud