Slovácko po 8 letech doma vyhrálo v prvním jarním kole, zdolalo Jablonec

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Slovácka porazili Jablonec 1:0 a poprvé po osmi letech uspěli v domácí jarní premiéře. Utkání 17. kola první ligy rozhodla už ve čtvrté minutě branka Jakuba Petra. Po změně stran sice měli Severočeši výraznou převahu, ale střelecky se neprosadili.

Kouč Slovácka Habanec postrádal dvě zkušené zraněné opory brankáře Melichárka a stopera Trousila. Trenér Jablonce Skuhravý zase zařadil z pěti nových hráčů do základní sestavy jen beka Vrzala a útočníka Doležala.

Slovácku vyšel dokonale vstup do zápasu. Větší agresivita vynesla domácím fotbalistům hned od úvodních minut výraznou převahu. Už ve čtvrté minutě po autovém vhazování gólman Špit stačil Divišův centrovaný míč jen vyrazit před Petra, který tvrdou ranou otevřel skóre. Jablonec nestačil v úvodu čelit náporu soupeře a jen zřídka se dostával k náznakům protiútoků. O deset minut později Špit v poslední chvíli vytáhl Doškovu střelu a vzápětí mířil ve vyložené šanci Diviš těsně nad branku.

Tlak Slovácka po dvaceti minutách ztrácel na síle. Jablonec postupně srovnal krok a v závěru poločasu hrozil nebezpečnými brejky. Ve 35. minutě unikl po pravé straně Kubista, který obešel stopera Radu a vyrovnání zabránil se štěstím domácí obránce Kuncl. Ten stačil Kubistovu střelu stehnem nadzvednout a míč se odrazil od břevna.

Ve druhém poločase Baumit výrazně zvýšil útočnou aktivitu. Obrana Slovácka náporu úspěšně odolávala, na kloudnější protiútok se ale domácí hráči dlouho nezmohli. Většinou stačili pouze odkopávat míče k půlící čáře.

Osm minut před koncem se tým z Uherského Hradiště na chvíli vymanili z tlaku. Protiútok Diviše zachránil brankář Špit vyběhnutím před pokutové území a odvážným skluzem pod nohy. Slovácko už těsné vítězství uhájilo a svého soupeře doma pošesté v historii porazilo výsledkem 1:0.

Hosté:

Domácí: Heča – Šimko, Košút, Rada, Kuncl – Kerbr, Havlík (65. Trávník), Šumulikoski, Diviš (88. Ondřejka), Petr (84. Daníček) – Došek (C).

Hosté: Špit – Kysela, J. Štochl, Rossi, Vrzal – Novák (83. Pázler), Loučka (C), Kubista (72. Fantiš), Kopic, Čížek (58. Třešňák) – Doležal.

Domácí: Reinberk, Mezlík, Daníček, Trávník, Ondřejka, Semanko, Lukáš

Hosté: Valeš, Jablonský, Eliáš, Moulis, Pázler, Fantiš, Třešňák

Domácí: Diviš, Petr

Příhoda – Nádvorník, Jiřík

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty seniora

3945 diváků

1. FC Slovácko - Baumit Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 4. Petr. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Diviš, Petr (oba Slovácko). Diváci: 3945.

Slovácko: Heša - Kuncl, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš (88. Ondřejka), Petr (84. Daníček), Havlík (65. Trávník), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.
Jablonec: Špit - Rossi, Štochl, Kysela, Vrzal - Kopic, Loučka, Kubista (73. Fantiš), Čížek (58. Třešňák), Novák (83. Pázler) - Doležal. Trenér: Skuhravý.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.