Slavii srazil vlastňák a finišovala marně, s Jihlavou padla 1:2 | iSport.cz
23. března 2014 • 18:54

Slavii srazil vlastňák a finišovala marně, s Jihlavou padla 1:2

Fotbalisté Jihlavy se radují z prvního gólu proti Slavii
LIGOVÝ INSIDER: Škoda měl být v základu, návrat Dočkala odnese Sáček LIGOVÝ INSIDER: Škoda měl být v základu, návrat Dočkala odnese Sáček
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2

Fotbalisté Slavie v 21. kole Gambrinus ligy prohráli s Jihlavou 1:2 a nenavázali na první výhru s novým koučem Alexem Pastoorem. Vysočina naopak bodovala i ve třetím zápase na slávistické půdě. Slavii srazil vlastní gól Smejkala ve 14. minutě, na druhý gól Harby pak ale dokázal odpovědět už jen opět Smejkal.

MATCH OVERVIEW LEGACY
23. 3. • 17:00
SK Slavia Praha vs. FC Vysočina Jihlava SK Slavia Praha vs. FC Vysočina Jihlava SK Slavia Praha SK Slavia Praha

Hosté: 14. Smejkal (vl.), 56. Harba

Domácí: Čontofalský – Nitrianský, Škoda, Smejkal, Ritchie – Zmrhal, Hrubý, Mensah (25. Prošek), Piták (C) (68. Vošahlík), Juhar (68. Gecov) – Necid.

Hosté: Hanuš – Krejčí, Šourek, Jánoš, Vepřek – Harba (90+3. Karlík), Mikula, Vaculík (C), Kučera, Kukoľ (81. Kosak) – Jungr.

5431 diváků

Jihlavskému kouči Petru Radovi tak vyšel návrat do Edenu, kde do loňského dubna pražský celek trénoval.

Vysočina po triumfu na Dukle vyhrála druhý venkovní duel v Praze po sobě a posunula se před Slavii na deváté místo v tabulce. Červenobílí naopak prohráli druhý ze tří zápasů pod nizozemským koučem Alexem Pastoorem a jsou jedenáctí.

Pastoor postrádal oporu z posledních zápasů Francouze Boudjemau, který si na pátečním tréninku přivodil zranění. Místo něj nizozemský kouč Pražanů postavil do zálohy Mensaha a pro ghanského mladíka to byla soutěžní premiéra v červenobílém dresu.

Slávistům se od začátku nedařilo navázat na výkon z předchozího vítězného utkání se Znojmem a v první části úvodní půle byla lepší Jihlava. K vedoucí brance jí ale domácí pomohli sami. Vaculík, který skóroval v předešlých třech vzájemných utkáních, poslal z levé strany přízemní centr a slávistický stoper Smejkal si srazil míč do vlastní sítě.

Po 25 minutách skončila nepovedená premiéra pro domácího Mensaha. Pastoor místo něj poslal na levý kraj zálohy Proška a střídající záložník rychle oživil hru. Ve 34. minutě dokonce neměl daleko k vyrovnání, jeho dalekonosná střela ale skončila těsně vedle tyče.

Pražané se v závěru první půle probrali a hrozili především střelami za střední vzdálenosti. Jihlavský brankář Hanuš, odchovanec Slavie, ale svůj bývalý klub nešetřil a všechny pokusy zlikvidoval. Dvakrát si na něj nepřišel Juhar a ve 45. minutě vyškrábl i Škodovu střelu z otočky.

Po přestávce slávistické naděje na vyrovnání poklesly. V 56. minutě Čontofalský nepovedeným výkopem našel jihlavského Harbu, který obešel dva obránce a přesnou střelou na zadní tyč zvýšil. Bosenský útočník osmým gólem v ligové sezoně potvrdil pověst nejlepšího střelce Vysočiny.

Vzápětí mohl definitivně rozhodnout Jánoš, jeho technickou střelu ale zastavilo břevno. Slávisté ožili až po dvojím střídání a příchodu čerstvých Vošahlíka s Gecovem v polovině druhé půle.

V 74. minutě ještě Jihlava velkou šanci domácích přestála, když Hrubý hlavičkoval jen do tyče a dorážejícího Vošahlíka vychytal Hanuš. O minutu později už Slavia snížila. Zblízka se nemýlil Smejkal a dal svůj druhý gól po zimním příchodu do Edenu. Domácí se tlačili za vyrovnáním, ale Jihlava už tři body uhájila.

Slavia Praha - Vysočina Jihlava 1:2 (0:1)
Branky: 75. Smejkal - 14. vlastní Smejkal, 56. Harba. Rozhodčí: L. Kovařík - Filípek, Štěrba. ŽK: Hrubý - Jánoš. Diváci: 5431.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Smejkal, Škoda, Ritchie - Hrubý, Zmrhal - Juhar (67. Vošahlík), Piták (67. Gecov), Mensah (25. Prošek) - Necid. Trenér: Pastoor.
Jihlava: Hanuš - Mikula, Šourek, Krejčí, Vepřek - Jánoš, Kučera - Kukol (81. Kosak), Jungr, Vaculík - Harba (90. Karlík). Trenér: Rada.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.