Boleslav pod Jarolímem jede! Vyhrála v Teplicích a v tabulce je třetí

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mladé Boleslavi se posunuli na třetí místo ligové tabulky. V přímém souboji o něj zvítězili v dohrávce 21. kola v Teplicích 1:0 díky hlavičce Ščuka z 77. minuty.

Hosté: 78. Ščuk

Domácí: Grigar – Vondrášek (86. Salami), Jablonský, Klimpl, Krob – Nivaldo, Ljevakovič, Vachoušek (C), Litsingi (75. Vůch) – Chukwuma (54. Bratanovič), Jindráček.

Hosté: Diviš – Bořil (69. Magera), Kysela, Rosa, Dosoudil – Kúdela, D. Jarolím (C), Štohanzl, Ščuk, Zahustel (73. Šultes) – Koreš (83. Bartl).

4 218 diváků

Teplický trenér Zdeněk Ščasný litoval, že si jeho svěřenci nevypracovali více šancí. "Tomu, co jsme chtěli hrát, jsme se přiblížili až ve druhé půli. Boleslav sice začala poslední zápasy hrát hlavně na to, aby neinkasovala, ale my ty příležitosti měli - jenže neproměnili. Celkově tomu chybí góly," řekl novinářům.

Oba týmy řešily před zápasem podobný problém - nahromaděné absence na podobných postech. Zatímco Boleslavi chyběli útočníci Chramosta i Nešpor, Teplice zase přišly kvůli disciplinárním prohřeškům o oba stabilní stopery Matulu s Hoškem. Místo toho narychlo angažovaly z třetiligového Chomutova třiatřicetiletého Klimpla - a hned ho nasadily do základní sestavy.

Klimpl hrál českou ligu po více než šesti letech a od začátku měl hodně práce. Boleslavští totiž byli aktivnější - důrazným napadáním nenechali domácí tvořit a jejich akce byly mnohem dravější. Ukázala to 19. minuta: po Štohanzlově centru z levé strany se dostal k hlavičce Zahustel a brankář Grigar míč se štěstím vytáhl na tyč.

Domácí se z tlaku vymanili až před přestávkou. Pořádnou šanci si sice nevypracovali, přesto byli nebezpeční: Jablonský neměl tak dlouho komu přihrát, až se dostal kousek před vápno a nepříjemnou střelou hodně protáhl brankáře Diviše.

Po pauze se role obrátily. Zatímco protiútoky Boleslavi pomalu ztrácely údernost, domácí se s míčem potkávali víc. A prohození rolí platilo i o střelách do brankové konstrukce: v 60. minutě prošel Krobův centr až na malé vápno k Bratanovičovi, který hlavičkoval do tyče, následná střela Ljevakoviče potom trefila břevno.

Nakonec ale byli šťastnější hosté. V 77. minutě vybojovali přímý kop před vápnem, Magera po přiťuknutí našel centrem do strany Ščuka, jehož hlavička zapadla do sítě. "Byl jsem spokojený už s první půlí, kde jsme měli víc ze hry. Ve druhé měly Teplice sice víc šancí, ale podržel nás Diviš a my využili ten nacvičený signál. Je pravda, že s tím přišel (syn) David, že ho zná z Hamburku a že to tam bylo úspěšné," řekl trenér hostů Karel Jarolím.

Tepličtí se pak ještě tlačili dopředu, ale bez efektu. Nivaldovu hlavičku zblízka vyškrábl reflexivním zákrokem Diviš. "Celkově jsem s formou mužstva spokojený. Pořád máme co zlepšovat, ale hráči jsou ochotní pracovat pro mužstvo, to je klíčové," pochvaloval si Jarolím.

21. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Branka: 77. Ščuk. Rozhodčí: Franěk - Vysloužil, Gallo. ŽK: Vachoušek, Klimpl, Ljevakovič - Kúdela, Diviš. Diváci: 4128.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.